Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 lipca 2020, 11:10

PS5 - wsteczna kompatybilność z PS1, PS2 i PS3 niepotwierdzona

Sony skupia się na wstecznej kompatybilności jak największej liczby gier z PS4 na PS5, ale milczy odnośnie swoich poprzednich platform.

PS5 - wsteczna kompatybilność z PS1, PS2 i PS3 niepotwierdzona - ilustracja #1
O kompatybilności wstecznej PS5 nadal nie wiemy dużo.

Premiera PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami, a dział marketingu Sony od czasu prezentacji jej wyglądu dwoi się i troi, żeby sprzedać swój pomysł ludziom żądnym nowej jakości, którą ma zapewnić ich konsola dziewiątej generacji. Wszystkie obietnice skupiają się na realistycznej grafice, możliwościach dysku SSD czy rzeczach niedostępnych nigdy wcześniej przy tworzeniu gier – nawet na PC. Spora grupa osób jednak bardziej interesuje się faktem, czy i jakie gry, które już posiada, będzie mogła ograć na nowej konsoli, bo jak to zwykle bywa w pierwszych miesiącach nowego sprzętu, gier jest na tle poprzedniej generacji po prostu mało.

Jak już pisaliśmy w marcu, nawet 4000 gier z PS4 może działać na PS5, ale co z grami z PS3, PS2 i PS1? W komentarzu udzielonym przez Sony dla serwisu GameSpark możemy przeczytać, że Japończycy skupiają się na tym, żeby gry z PS4 funkcjonowały na PS5 możliwie najszybciej i nie mają nic do powiedzenia na temat działania gier ze swoich starszych konsol na PlayStation 5.

Sony nie chce oficjalnie potwierdzić, czy kompatybilność wsteczna dla konsol starszych niż PlayStation 4 zostanie w ogóle zapewniona, podczas gdy Microsoft już jakiś czas temu ogłosił plan praktycznie pełnej kompatybilności z wszystkimi swoimi poprzednimi konsolami, a wiele gier ma dostać nawet „upgrade” graficzny. W obliczu analiz i plotek na temat tego, że PS5 może sprzedać się lepiej, sprawa kompatybilności wstecznej może być kluczowa dla ewentualnego sukcesu Xboxa. Można jednak przypuszczać, że jeśli konkurencja tak odważnie i głośno mówi o swoich planach, to Sony nie pozostanie dłużne i za jakiś czas otrzymamy więcej informacji.