Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 kwietnia 2021, 10:50

autor: mikos

PlayStation 5 w Wielkiej Brytanii bije w sprzedaży kolejne konsole

Pomimo problemów z dostępnością PlayStation 5 sprzedaje się świetnie i przebija wyniki osiągnięte przez inne konsole.

Niedawno informowaliśmy Was, że PlayStation 5 sprzedaje się bardzo dobrze. Najnowsze dane z Wielkiej Brytanii pokazują, że pomimo problemów z dostępnością konsola bije kolejne rekordy.

Jak donosi Christopher Dring z portalu gamesindustry.biz, w Wielkiej Brytanii PlayStation 5 osiągnęło już lepszy wynik niż Wii U, Dreamcast czy PlayStation Vita. Uszczypliwi komentatorzy zwracają uwagę, że porównanie PS5 do trzech bardzo słabo sprzedających się konsol nie świadczy o firmie Sony zbyt dobrze. Rzeczywistość jest jednak zgoła odmienna – musimy wziąć pod uwagę to, że powyższe konsole były dostępne na rynku przez wiele lat, a PS5 zaledwie od niecałych pięciu miesięcy.

Nie wiemy, o jakie dokładnie liczby chodzi, ale PlayStation Vitę w Zjednoczonym Królestwie kupiło około 700 tysięcy osób. Oznacza to, że nowa konsola Sony znalazła już prawdopodobnie około miliona nabywców w Wielkiej Brytanii i to pomimo dużych problemów z dostępnością.

Z najnowszych doniesień wynika, że w Wielkiej Brytanii zarówno PlayStation 5, jak i Xbox Series X/S przebiły w marcu sprzedaż Nintendo Switcha. Pokazuje to, że ludzie są bardzo zainteresowani kupnem konsol nowej generacji, a dramatycznie zła sytuacja na rynku kart graficznych zapewne jeszcze bardziej nakręca ich sprzedaż. Co ciekawe, rok temu Nintendo absolutnie zmiażdżyło konkurencję sprzedając w przeciągu dwunastu miesięcy aż 1,5 miliona egzemplarzy Switcha, podczas gdy konsole Sony trafiły do mniej więcej 900 tysięcy nabywców, a Microsoftu do około 600 tysięcy.

PlayStation 5 w Wielkiej Brytanii bije w sprzedaży kolejne konsole - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.