Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2021, 10:33

autor: Czaruś

Psychonauts 2 z premierą w tym roku - twórcy potwierdzają

Brak informacji o grze Psychonauts 2 spowodował, że niektórzy fani martwią się jej losem. Tytuł jednak powstaje i ma się dobrze, a jego premiera zbliża się wielkimi krokami. Tak przynajmniej twierdzą twórcy.

Studio Double Fine oszczędnie dozuje informacje o grze Psychonauts 2. Jeden wyjątkowo zniecierpliwiony gracz postanowił zapytać się twórców o postęp prac nad tytułem. Odpowiedział mu sam Tim Schafer, czyli założyciel studia. Z jego słów wynika, że gra powstaje tak długo, gdyż deweloperzy upewniają się, że produkcja „będzie dobra”. Dodatkowo przedstawiciel Double Fine potwierdził, że Psychonauts 2 zadebiutuje jeszcze w tym roku, choć nie padła żadna konkretna data.

Powyższe informacje są potwierdzeniem słów Tima Schafera z końca ubiegłego roku. Fani jednak mogą mieć powody do zniecierpliwienia. Psychonauts 2 zostało ujawnione w 2015 r., natomiast zbiórka crowdfundingowa zakończyła się sukcesem w styczniu 2016 r. Należy wziąć pod uwagę, że gra pierwotnie miała być wydana w 2018 r. - od tego czasu upłynęło już nieco wody w rzece. Wydawcą tytułu jest firma Microsoft, która przejęła studio Double Fine w ubiegłym roku.