Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 kwietnia 2020, 10:14

autor: Serek

Project Tempo - Amazon pracuje nad własną usługą streamingową gier

NY Times donosi, że Amazon szykuje odpowiedź na Google Stadia i GeForce NOW. Tajemniczym produktem ma być Project Tempo - streamingowa platforma od amerykańskiego giganta. Wczesna wersja usługi ma zadebiutować w tym lub w przyszłym roku.

Project Tempo - Amazon pracuje nad własną usługą streamingową gier - ilustracja #1
New World od Amazon Game Studios zapowiada się interesująco. A jak będzie z Project Tempo?
W SKRÓCIE:
  1. New York Times donosi, że Amazon szykuje odpowiedź na Google Stadia czy GeForce NOW.
  2. Tajemniczym produktem jest rzekomo Project Tempo, który ma zostać zapowiedziany w tym lub w przyszłym roku.
  3. Stworzenie interesującej platformy streamingowej może pozwolić Amazonowi wejść do branży gier z przytupem.

Growe platformy streamingowe to wciąż pewnego rodzaju zagadka. Z jednej strony technologia ta pozwala zagrać w praktycznie wszystkie wymagające sprzętowo tytuły na niskobudżetowych urządzeniach - zależnie od jakości połączenia internetowego. Z drugiej jej działanie wciąż pozostawia wiele do życzenia. Spolaryzowane opinie na temat tej technologii mają również sami gracze. Mimo tego wciąż znajdują się firmy, które chcą pójść tą drogą i spróbować swoich sił w dostarczeniu graczom mniej standardowych możliwości grania.

Okazuje się, że jedną z takich firm jest Amazon. Jak donosi New York Times (powołując się na serwis Protocol), amerykański gigant chce dołączyć do wyścigu o najlepszą chmurową platformę dla graczy. Wczesna wersja jego produktu ma pojawić się jeszcze w tym roku, chociaż „źródła bliskie Amazonowi” donoszą, że jej debiut może zostać przesunięty na 2021 rok z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Project Tempo, bo tak rzekomo nazywać się będzie nowe dziecko Amazona, ma szansę stanąć w szranki z innymi usługami streamingowymi, takimi jak Stadia, GeForce NOW czy pozostający w fazie testów Microsoft xCloud.

Project Tempo - Amazon pracuje nad własną usługą streamingową gier - ilustracja #2
Niebawem do tego grona może dołączyć Amazon. Źródło: Tom’s Guide.

Przypomnijmy, że dotychczasowe próby przekonania graczy do platform streamingowych wypadały raczej średnio, żeby nie powiedzieć, że źle. Google Stadia rozczarowała zarówno twórców (wynikami sprzedaży), jak i recenzentów. GeForce Now zdobyło serca graczy, ale wielu wydawców (m.in. Bethesda, Activision Blizzard czy 2K Games) zdecydowało się usunąć swoje produkcje z tej usługi. Microsoft xCloud wciąż jest w fazie testów. Jeśli chcielibyśmy znaleźć konkluzję wynikającą z obserwacji dotychczasowych dokonań w sferze streamingu, to możemy powiedzieć, że chmura to wciąż niedoskonała i nieco „upierdliwa” technologia, która ma spory potencjał, by stać się świetnym rozwiązaniem w przyszłości. Możliwe, że tą przyszłością będzie właśnie Project Tempo.

Warto również dodać, że Amazon Game Studios już w maju wypuści na rynek dwie ciekawe produkcje. Pierwszą z nich jest Crucible - nastawiona na zabawę sieciową strzelanka z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Drugą natomiast gra MMORPG o tytule New World, w której trafimy do inspirowanego XVII-wiecznymi koloniami amerykańskimi świata, pełnego nadnaturalnych istot. Obie produkcje mają szansę wypracować odpowiednią pozycję na rynku dla studia, które szturmem chce zdobyć branżę gier. Czy uda się to zrobić, dowiemy się pewnie za kilka miesięcy.

  1. Oficjalna strona internetowa Amazon Game Studios