Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 lipca 2016, 10:53

autor: Entelarmer

Prezes firmy Ubisoft pozytywnie o Nintendo NX

Yves Guillemot, prezes firmy Ubisoft, podzielił się swoją opinią na temat konsoli Nintendo NX. W trakcie spotkania z inwestorami wyraził spore nadzieje w związku z nowym urządzeniem Nintendo, które według niego prezentuje się bardzo dobrze i ma szansę przyciągnąć wielu niedzielnych graczy.

Minęło ponad półtora roku od czasu ujawnienia przez Nintendo planów wydania nowej konsoli, znanej pod kryptonimem NX. W tym czasie w sieci pojawiały się przeróżne, bardziej lub – częściej – mniej wiarygodne doniesienia o nowej platformie japońskiego koncernu: to o rozesłaniu zestawów deweloperskich do producentów, to o wykorzystywaniu przez NX-a kartridży, wreszcie o rzekomej specyfikacji lub mocy urządzenia. Jednak samo Nintendo nie ujawniło niemal żadnych informacji na temat swojego projektu. Wiemy jedynie, że konsola zadebiutuje w marcu 2017 roku, nie będzie rozwinięciem swojego poprzednika – Nintendo Wii U – a jako jeden z jej tytułów startowych przewidziano The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Niejako przy okazji, w trakcie konferencji Ubisoftu na targach E3, dowiedzieliśmy się, że na NX-a ukaże się także nowa odsłona serii Just Dance, co zdawało się potwierdzać wcześniejsze informacje o rozesłanych zestawach deweloperskich. Takie też wnioski nasuwają się po spotkaniu z inwestorami prezesa firmy Ubisoft, Yvesa Guillemota, który stwierdził, że NX prezentuje się „naprawdę świetnie”. To raczej mało konkretna informacja, ale przynajmniej potwierdza wspomnianą pogłoskę. Co więcej, według Guillemota NX powinien przyciągnąć jeszcze więcej osób, które jak dotąd nie interesowały się elektroniczną rozrywką:

”Co się tyczy NX-a, to, co widzieliśmy, wygląda naprawdę świetnie. Sądzimy, że nadchodzące nowe urządzenie wspomoże dalszy rozwój branży i przyciągnie do niej więcej niedzielnych graczy”.

Nintendo nie zamierza zbyt wcześnie ujawniać swojej nowej konsoli. - Prezes firmy Ubisoft pozytywnie o Nintendo NX - wiadomość - 2016-07-20
Nintendo nie zamierza zbyt wcześnie ujawniać swojej nowej konsoli.

Wygląda więc na to, że nowa konsola Nintendo ma szansę okazać się sukcesem na miarę pierwszego Wii, aczkolwiek trudno o tym przesądzać dopóki nie dowiemy się więcej o samej konsoli. Nintendo obiecało ujawnić NX-a w tym roku, a po minionych E3 targi gamescom w Kolonii zdają się być ku temu najlepszą okazją. Nie jest to jednak przesądzone – w końcu Shigeru Miyamoto z Nintendo wyznał w ramach prezentacji na żywo (podajemy za użytkownikiem Twittera o pseudonimie Cheesemeister, który przetłumaczył wiadomość jednego z uczestników wydarzenia), że koncern nie zdecydował się na prezentację konsoli w trakcie czerwcowych targów ze względu na obawę przed skopiowaniem zastosowanych w niej rozwiązań przez konkurencję. Biorąc pod uwagę niewielki odstęp czasowy między E3 a gamescom (tegoroczna edycja rozpocznie się 17 sierpnia), firma może raz jeszcze zrezygnować z prezentacji NX-a.