Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 stycznia 2021, 13:45

autor: Sodar

Premiera AMD Radeon RX 6700 może być opóźniona

Premiera kart graficznych Radeon RX 6700, rywala RTX 3060, może się nieco przesunąć w czasie. Nowym terminem ma być koniec pierwszego kwartału 2021 roku, czyli marzec. Czy powodem są problemy z dostępnością innych kart RX 6xxx?

W SKRÓCIE:
  • premiera kart graficznych AMD RX 6700 (XT) przesunięta na marzec 2021 roku.

Na nowe karty graficzne AMD oparte o układy Navi 22 być może trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Mowa tu o Radeonach RX 6700 (XT), czyli bezpośredniej konkurencji dla RTX 3060. Wcześniejsze informacje podawały koniec stycznia jako datę ich premiery. Jak donosi francuski portal technologiczny, najprawdopodobniej nowe układy AMD pojawią się dopiero w marcu.

Takie informacje podaje redaktor naczelny portalu CowcotLand – Aurélien Lagny, powołując się na sprawdzone źródła:

Jak podają nasze źródła, dwie nowe karty graficzne AMD planowane są na koniec pierwszego kwartału tego roku, czyli koniec marca.

Nowe karty w wersji XT mają posiadać 40 jednostek obliczeniowych (czyli dwukrotnie mniej od flagowego RX 6900 XT) i 12 GB pamięci, obsługiwanych przez 192-bitową magistralę, podobnie jak u rywala - RTX 3060. Zapotrzebowanie na energię nowych kart AMD ma wynosić do 220 W w przypadku XT i 160 W w zwykłej odmianie (TGP). Sam fakt pojawienia się informacji o 12-gigabajtowej wersji kart Nvidia (RTX 3060) wygląda tak, jakby miano je dodać do oferty w odpowiedzi na specyfikację układów RX 6700.

Premiera AMD Radeon RX 6700 może być opóźniona - ilustracja #1
„Papierowe” premiery nowego sprzętu to niestety obecna codzienność.

Odroczenie premiery w zasadzie nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę problemy z zaopatrzeniem sklepów w modele będące już w sprzedaży, czyli RX 6800 i RX 6900. Obecnie ich zakup jest mocno utrudniony„produkt czasowo niedostępny” zobaczymy w większości ofert. Oczywiście nie dotyczy to tylko kart AMD, podobne opisy stanów magazynowych można łatwo znaleźć w przypadku nowych kart Nividii. Miejmy nadzieję, że sytuacja w przypadku bardziej budżetowych modeli kart będzie wyglądała lepiej po ich premierze.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.