Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 września 2018, 20:29

autor: "Vergil"

Poznajcie Oculus Quest – samowystarczalne gogle VR

Zaprezentowano Oculus Quest – autonomiczne gogle, które nie wymagają do działania żadnych zewnętrznych urządzeń. Pakiet obejmujący również dwa kontrolery Oculus Touch zadebiutuje wiosną 2019 roku, a jego cena nie przyprawia o zawrót głowy.

Firma Oculus VR zapowiedziała Oculus Quest, czyli samowystarczalne gogle rzeczywistości wirtualnej, które zadebiutują wiosną 2019 roku. Wyświetlą one obraz o rozdzielczości 1600 na 1440 pikseli (na jedno oko); oczywiście będą bezprzewodowe i nie będą wymagać żadnych dodatkowych urządzeń (mowa tak o komputerze, jak i o zewnętrznych sensorach). Oprócz nich pakiet wyceniony na 399 dolarów (około 1460 złotych) będzie zawierał również kontrolery Oculus Touch.

Warto odnotować, że na Oculus Quest zmierza obecnie ponad pięćdziesiąt gier. Wśród nich można znaleźć zarówno doskonale nam znane pozycje pokroju The Climb czy Moss, jak i zupełnie nowy tytuł, czyli osadzoną w uniwersum Gwiezdnych wojen grę Vader Immortal (która zostanie podzielona na trzy epizody). Poza tym należy wspomnieć, że sprzęt ma być bajecznie prosty w obsłudze, a do jego konfiguracji będziemy potrzebować jedynie mobilnej aplikacji.

Mark Zuckerberg, czyli szef Facebooka (firmy-matki Oculusa) twierdzi, że Quest to zamknięcie pierwszej generacji produktów spod tego szyldu. Hugo Barra (wiceprezes facebookowego działu VR) dodaje, że firma zamierza zainwestować w tę platformę pokaźne środki. Jako że o sukcesie każdego urządzenia tego typu decydują przede wszystkim gry, miłośnikom rzeczywistości wirtualnej nie pozostaje nic innego, jak czekać na zapowiedzi dużych tytułów należycie wykorzystujących możliwości Oculusa Quest.

Czas pokaże, czy bezprzewodowe gogle Oculus Quest okażą się tym, na co czekali gracze. - Poznajcie Oculus Quest – samowystarczalne gogle VR - wiadomość - 2018-09-27
Czas pokaże, czy bezprzewodowe gogle Oculus Quest okażą się tym, na co czekali gracze.
  1. Oficjalna strona internetowa gogli Oculus Quest