Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 czerwca 2018, 19:45

autor: ElMundo

Powstał prototyp nowej karty graficznej Nvidii? Jest zdjęcie

Oto kolejna porcja plotek na temat nadchodzącej generacji kart graficznych od Nvidii. Tym razem jesteśmy w posiadaniu fotki pokazującej prototyp nowego układu z linii Nvidia Turing – o ile oczywiście jest ona prawdziwa.

Powstał prototyp nowej karty graficznej Nvidii? Jest zdjęcie - ilustracja #1

Informacje o wciąż niezapowiedzianej oficjalnie nowej generacji kart graficznych od Nvidii to niekończący się serial – dziś czas na kolejny jego odcinek, wraz ze zdjęciem, które rzekomo ma prezentować prototyp układu należącego do linii Nvidia Turing.

Fotografia pokazuje kartę graficzną, choć bez samego chipu GPU, który jest zasadniczym elementem takiego sprzętu. Jest to jednak konstrukcja z dwunastoma modułami pamięci GDDR6, których produkcję niedawno rozpoczął koncern Micron – być może będzie świadczyć to o obecności 12 GB VRAM, ale są to bardzo ostrożne szacunki, bowiem to tak naprawdę wróżenie z fusów. Oznaczenie na kościach pamięci wskazuje, że pracują one z szybkością 14 Gb/s.

Oto sfotografowany laminat nowej (?) karty graficznej Nvidii. - Powstał prototyp nowej karty graficznej Nvidii? Jest zdjęcie - wiadomość - 2018-06-27
Oto sfotografowany laminat nowej (?) karty graficznej Nvidii.

Wygląda na to, że karta graficzna z rodziny Nvidia Turing będzie wymagać całkiem sporego zapasu energii – na wyposażeniu sfotografowanego laminatu znajdują się bowiem trzy 8-pinowe gniazda zasilania.

Warto oczywiście pamiętać, że jest to zdjęcie, które równie dobrze może przedstawiać laminat jakiegokolwiek innego układu graficznego, więc do tego typu rewelacji należy podchodzić z odpowiednią rezerwą. Pozostaje mieć nadzieję, że zaprezentowana fotografia to zwiastun rychłej zapowiedzi nowych kart GeForce.