Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 marca 2016, 10:58

PlayStation 4 - startuje beta aktualizacji 3.50. Remote Play dla PC w drodze

Firma Sony ujawniła część zmian, które zadebiutują w aktualizacji 3.50 dla PlayStation 4. Beta-testy tej poprawki startują dzisiaj, a w przyszłości aplikacja Remote Play ma umożliwić strumieniowanie gier na komputery PC oraz Mac.

Remote Play pozwoli na strumieniowanie gier z konsoli Sony także na komputery osobiste. - PlayStation 4 - startuje beta aktualizacji 3.50. Remote Play dla PC w drodze - wiadomość - 2016-03-02
Remote Play pozwoli na strumieniowanie gier z konsoli Sony także na komputery osobiste.

Wygląda na to, że Sony nie zamierza biernie przyglądać się wysiłkom Microsoftu zmierzającym do ściślejszego połączenia konsoli Xbox One z systemem Windows 10. Na oficjalnym blogu PlayStation ujawniono garść szczegółów na temat nadchodzącej aktualizacji oprogramowania konsoli PlayStation 4, oznaczonej numerem 3.50. Jej beta-testy rozpoczynają się już dzisiaj, ale bodajże najważniejsza nowość nie została jeszcze udostępniona. Mowa mianowicie o wydaniu aplikacji Remote Play na komputery osobiste, która pozwoli strumieniować gry z PlayStation 4 na urządzenia PC oraz Mac. Innymi słowy, możliwe będzie granie w produkcje pokroju Bloodborne czy seria God of War za pośrednictwem peceta. Nie jest to bynajmniej niespodzianką, jako że jeszcze w listopadzie Shuhei Yoshida z Sony potwierdził wcześniejsze pogłoski na ten temat.

Jeśli chodzi o pozostałe zmiany, Sony w końcu wprowadzi powiadomienia o logowaniach znajomych oraz możliwość niewidocznego zalogowania się do sieci PlayStation Network. Pojawi się też opcja zaplanowanych wydarzeń, dzięki której zaproszeni użytkownicy zostaną automatycznie dodani do grupy i będą mogli natychmiastowo rozpocząć grę. Ponadto funkcja Share pozwoli strumieniować na żywo rozgrywkę do serwisu Dailymotion. Jak na razie nie podano jeszcze, kiedy możemy spodziewać się udostępnienia aktualizacji 3.50, ale zapowiedziano ujawnienie kolejnych informacji na temat MUSASHI (kryptonim poprawki).