Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 kwietnia 2014, 12:30

autor: Fisheye

PlayStation 4 - SHAREfactory i inne detale aktualizacji systemowej 1.70

Aktualizacja oprogramowania systemowego dla PlayStation 4 wprowadza nowe udogodnienia i funkcje, między innymi SHAREfactory i „automatyczny pre-download".

Przed chwilą udostępniona została wyczekiwana przez wielu posiadaczy PlayStation 4 aktualizacja oprogramowania systemowego o numerze 1.70. Wprowadza ona między innymi nową aplikację, SHAREfactory, jak również opcję automatycznego pobierania gier zamówionych w przedsprzedaży.

SHAREfactory umożliwi edytowanie nagranych filmików z rozgrywki poprzez dodawanie intra, przejść i komentarzy. - PlayStation 4 - SHAREfactory i inne detale aktualizacji systemowej 1.70 - wiadomość - 2014-04-30
SHAREfactory umożliwi edytowanie nagranych filmików z rozgrywki poprzez dodawanie intra, przejść i komentarzy.

Najistotniejszym i najciekawszym elementem, jaki się pojawi, gdy system zaktualizuje się do wersji 1.70, jest SHAREfactory. Jest to darmowa aplikacja, pozwalająca edytować nagrania naszych przygód w wirtualnym świecie. Taki zapis użytkownicy PlayStation 4 będą mogli upiększyć, dodając swoje komentarze, muzykę (także własną z USB), filtry i udostępnione przez Sony intra i przejścia. Następnie nagranie będzie można zapisać na zewnętrznym nośniku lub podzielić się nim na Facebooku. Niestety, najprawdopodobniej nie będzie można automatycznie umieszczać filmików na Youtube, co ułatwiłoby życie wielu użytkownikom wrzucającym swoje gameplaye na ten portal.

Inną istotną zmianą jest „automatyczny pre-download”. Od teraz, jeśli użytkownik zakupił jakiś tytuł przedpremierowo, nie będzie musiał w dniu premiery czekać kilka godzin, aż gra się ściągnie z zapchanych serwerów. PlayStation 4 pobierze grę kilka dni wcześniej, żebyśmy mogli grać dokładnie w momencie jej oficjalnej premiery – dodano nawet niewielki licznik, pokazujący dokładnie jak długo jeszcze mamy czekać. „Automatyczny pre-download” brzmi jak ciekawa i praktyczna funkcja, ale niestety będzie dotyczyć tylko niektórych tytułów. Oczywiście, jeśli się sprawdzi i będzie działać jak należy, można się spodziewać, że w przyszłości się rozrośnie.

Wśród innych funkcji znajduje się możliwość wyłączenia HDCP (High-bandwidth Digital Copy Protection), gdy nagrywamy nasz gameplay, co ułatwi tworzenie dłuższych filmików. Wprowadzono też udogodnienia jeśli chodzi o interakcję z przyjaciółmi, przesyłanie i oglądanie nagrań z rozgrywki, osiągnięcia, etc., a po pełną listę zmian zapraszam na oficjalnego bloga PlayStation. Warto na koniec zaznaczyć, że wielu posiadaczy PlayStation 4 domagało się tych uaktualnień, więc SONY ewidentnie słucha swoich fanów, co jest istotne w odwiecznej wojnie konsol. Ciekawe tylko, jaka będzie odpowiedź Microsoftu?