Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 maja 2016, 20:11

autor: Góral

PlayStation 4 rozeszło się w ponad 40 milionach egzemplarzy

Firma Sony ujawniła, że do 22 maja bieżącego roku sprzedano ponad 40 milionów egzemplarzy konsoli PlayStation 4. Zaznaczono też, że chodzi o sprzedaż do graczy, a nie sklepów.

Rodzina PlayStation wkrótce powiększy się o PlayStation VR. - PlayStation 4 rozeszło się w ponad 40 milionach egzemplarzy - wiadomość - 2016-05-26
Rodzina PlayStation wkrótce powiększy się o PlayStation VR.

Pod koniec kwietnia koncern Sony opublikował wyniki finansowe, z których wynikało, że do końca marca bieżącego roku sprzedano 40 milionów egzemplarzy konsoli PlayStation 4. Dane te okazały się jednak błędne, ewentualnie dotyczyły egzemplarzy wysłanych do sklepów, gdyż bariera 40 milionów faktycznie została przekroczona, ale dopiero kilka dni temu, a dokładnej pisząc 22 maja. Tym razem jednak firma wyraźnie zaznaczyła, że chodzi o sprzedaż do graczy, więc faktyczna baza użytkowników urządzenia jest już naprawdę duża. Dodatkowo wyjawiono, że rozeszło się blisko 271 milionów gier (zarówno wersje pudełkowe, jak i cyfrowe) na PlayStation 4, a ostatnim hitem sprzedażowym jest Uncharted 4: Kres Złodzieja, które w kilka dni znalazło 2,7 miliona nabywców.

Krótko pisząc, dobra passa czwartej konsoli stacjonarnej Sony trwa. Dodatkowo firma przewiduje, że do końca marca 2017 roku sprzeda kolejnych 20 milionów egzemplarzy. Mało tego, w październiku bieżącego roku zadebiutują gogle wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR, a poza tym wszystkim ostatnio głośno jest o nowym modelu PlayStation 4, zwanym PlayStation 4K / NEO, choć akurat on nie został oficjalnie zapowiedziany.

Jeżeli chodzi o ekskluzywne produkcje, których w najbliższej przyszłości doczeka się PS4, to nie licząc gier na PSVR, posiadacze konsoli otrzymają m.in. Gran Turismo Sport (premiera 16 listopada) i The Last Guardian (nie znamy jeszcze dokładnej daty, ale będzie to 2016 rok). Natomiast w przyszłym miesiącu odbędą się targi E3, na których najpewniej zostanie zapowiedzianych kilka kolejnych hitów.