Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 marca 2017, 11:00

autor: Meehow

Nvidia pracuje nad dużą aktualizacją sterowników GeForce pod DirectX 12

Firma Nvidia ma pracować nad aktualizacją sterowników do kart grafiki GeForce, skupiających się na polepszeniu obsługi bibliotek DirectX 12 i korzyści płynących z ich używania.

Sterowniki GeForce mają otrzymać dużą aktualizację, poprawiającą działanie gier pod bibliotekami DirectX 12. - Nvidia pracuje nad dużą aktualizacją sterowników GeForce pod DirectX 12 - wiadomość - 2017-03-03
Sterowniki GeForce mają otrzymać dużą aktualizację, poprawiającą działanie gier pod bibliotekami DirectX 12.

Według doniesień serwisu OC3D firma Nvidia pracuje aktualnie nad dużą aktualizacją sterowników do kart grafiki GeForce, mającą na celu optymalizację działania gier pracujących pod bibliotekami DirectX 12. „Zieloni” współpracują ściśle z deweloperami, czego efektem ma być wzrost wydajności wynoszący średnio do 16 procent (czyli w domyśle: od zera) w szeregu tytułów wspierających wyżej wymienione API. Wspomniane konkretnie zostały takie produkcje, jak Ashes of the Singularity, Gears of War 4, Hitman, Rise of the Tomb Raider oraz Tom Clancy's The Division. Wnioskując po wymienionych grach, na aktualizacji skorzystają zarówno już wydane pozycje, jak i te wciąż będące w przygotowaniu. Niestety, termin wydania rzeczonych sterowników nie jest jeszcze znany, niemniej 10 marca i daty wcześniejsze zdecydowanie wydają się sensownymi możliwościami, gdyż właśnie 10 marca odbędzie się światowa premiera karty grafiki GeForce GTX 1080 Ti.

Powód powyższej konkluzji jest prosty i oczywisty: nowe sterowniki mogą zapewnić lepsze wyniki w testach wydajności (a w tych z reguły stosuje się najnowsze). Nie da się też oczywiście wykluczyć, że Nvidii zależy raczej na wykazaniu skoku wydajnościowego spowodowanego darmową aktualizacją oprogramowania, gdyż takie wsparcie naturalnie zachęca do zakupu sprzętu ze wszystkich przedziałów cenowych. Tak czy owak, „na papierze” wygląda to na sytuację korzystną niezależnie od tego, który wariant zostanie ostatecznie uskuteczniony. Oczywiście pod warunkiem, że wzmiankowane sterowniki nie okażą się wadliwe, co zdarzało się w ciągu ostatniego roku, choćby przy okazji wypuszczenia stabilnych, przynajmniej w teorii, wersji 364.47 WHQL i 375.57 WHQL.

W tej chwili pozostaje czekać na dalsze wieści dotyczące nowych sterowników. Pewnikiem prędzej czy później serwisy o tematyce technologicznej przeprowadzą ich testy. Taki zamiar wyraził już wspomniany na samym początku tej wiadomości serwis OC3D.