Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 września 2018, 13:13

autor: Aquma

Nvidia: cena RTX-ów jest adekwatna do ich możliwości

Zdaniem firmy Nvidia, układy graficzne z rodziny GeForce RTX – pomimo olbrzymich cen – będą najbardziej opłacalnymi produktami "Zielonych" na rynku. Wszystko dzięki rzekomo doskonałej wydajności.

RTX-y są bardzo opłacalne – przynajmniej zdaniem Nvidii. - Nvidia: cena RTX-ów jest adekwatna do ich możliwości - wiadomość - 2018-09-13
RTX-y są bardzo opłacalne – przynajmniej zdaniem Nvidii.

Karty Nvidia GeForce RTX nie mają obecnie zbyt dobrej prasy. Przyczyn takiego stanu rzeczy można się dopatrywać w dość rozczarowujących (głównie pod względem wydajności, czy raczej jej stosunku do realnej poprawy jakości wyświetlanego obrazu) implementacjach technologii ray tracing w pierwszych grach, a także – a w zasadzie przede wszystkim – astronomicznej cenie nowych układów graficznych. Zieloni postanowili odpowiedzieć na głosy krytyki – ich zdaniem GeForce RTX 2080 Ti jest kartą o najlepszym stosunku wydajności do ceny w ich ofercie. Co ważne, ma to być prawda niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na korzystanie z kontrowersyjnego ray tracingu.

Prawdopodobnie zobaczymy dwukrotnie lepszą wydajność w istniejących grach, nawet bez brania pod uwagę ray tracingu. To, co robimy z Turingiem, to prawdopodobnie jeden z naszych największych skoków technologicznych, z jednej architektury do drugiej. A po aktywowaniu ray tracingu można mówić nawet o poprawie sześciokrotnej – powiedziała w czasie Global Technology Conference Call Colette Kress, dyrektor finansowy Nvidii.

Zdaniem pani Kress skok wydajności jest nieporównywalnie większy od ceny, którą trzeba będzie za niego zapłacić.

Skok wydajności jest znacznie większy niż ogólna cena. Oznacza to, że za każdego wydanego dolara otrzymujesz znacznie więcej – dodała dyrektor finansowy Zielonych.

Jak faktycznie będzie z układami GeForce RTX? Na odpowiedź na to pytanie trzeba będzie zaczekać do pierwszych niezależnych testów, które powinny pojawić się w sieci 17 i 19 września (odpowiednio dla RTX 2080 i RTX 2080 Ti). Premiera nowych topowych modeli Zielonych nastąpi 20 września i w USA będą one dostępne w cenach 699 (RTX 2080) i 999 dolarów (RTX 2080 Ti). Niestety, Polacy będą musieli zapłacić sporo więcej – najtańszy model RTX-a 2080 Ti, jaki można znaleźć w przeglądarce Ceneo, jest obecnie do nabycia za 5199 zł, zaś w przypadku RTX 2080 ceny zaczynają się od 3549 zł.

  1. Nvidia GeForce RTX 2080 i RTX 2080 Ti – znamy wygląd i specyfikację
  2. Premiera GeForce RTX nie oznacza końca sprzedaży kart z rodziny GTX 10