Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 września 2018, 13:23

Uwe Boll doczeka się dokumentu poświęconego jego osobie i twórczości

W sieci zadebiutował zwiastun filmu dokumentalnego poświęconego niesławnemu reżyserowi Uwe Bollowi, kojarzonemu z wyjątkowo nieudanymi ekranizacjami gier, takimi jak Alone in the Dark, Far Cry i Bloodrayne.

Chociaż Uwe Boll od dwóch lat przebywa na reżyserskiej emeryturze i spełnia się jako właściciel restauracji w Vancouver, pamięć o jego niechlubnym dorobku filmowym pozostaje żywa wśród graczy, wciąż nie mogących wybaczyć mu stworzenia wyjątkowo nieudanych ekranizacji takich gier jak Far Cry, Bloodrayne, Alone in the Dark czy House of the Dead. O nietuzinkowym filmowcu opowie dokument Fuck You All: The Uwe Boll Story, który doczekał się oficjalnego zwiastuna.

Fuck You All składać się ma z wywiadów z Uwem Bollem, jego najbliższymi współpracownikami, największymi krytykami oraz osobami znajdującymi się pomiędzy tymi dwoma ekstremami. Produkcja przedstawi życie i karierę tej wyjątkowo kontrowersyjnej postaci. Twórcą The Uwe Boll Story jest Sean Patrick Shaul, który wcześniej stworzył dokumenty poświęcone m.in. Mackowi Senettowi i komikom stand-upowym. Data premiery produkcji nie została ujawniona.

Ostatni obraz stworzony przez Bolla przed przejściem na emeryturę to Rampage: President Down z 2016 roku – trzecia część serii zapoczątkowanej przez nakręcony siedem lat wcześniej Rampage (nie mylić z niedawnym filmem z Dwaynem Johnsonem w roli głównej). Produkcja nie była ekranizacją żadnej gry komputerowej, ale i tak została przyjęta dość chłodno.

Uwe Boll doczeka się dokumentu poświęconego jego osobie i twórczości - ilustracja #1

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.