Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 sierpnia 2019, 10:15

autor: Lazlo

Nowy patent Sony zdradza wygląd konsoli PS5? [Aktualizacja]

W sieci opublikowana została grafika dołączona przez Sony do nowego patentu, która prezentuje potencjalny wygląd nadchodzącej konsoli PlayStation 5. Zapewne nie jest to ostateczny projekt urządzenia, jednak pokazuje on ogólną koncepcję przyjętą przez producenta.

AKTUALIZACJA:

Wygląda na to, że tajemnica dziwacznej konsoli została rozwiązana. Do informacji, które obiegły wczoraj sieć, odniósł się na Twitterze Matthew Stott z Codemasters. Stwierdził on, że opublikowane schematy przedstawiają nic innego jak rozwojową wersję konsoli PS5.

„To zestaw rozwojowy, mamy kilka takich w biurze” – przyznał Stott we wpisie. Można przypuszczać, że nie spodobało się to Sony, ponieważ tweet został wkrótce usunięty.

Piękna ta nowa farelka. Źródło: LetsGoDigital - Nowy patent Sony zdradza wygląd konsoli PS5? - wiadomość - 2019-08-22
Piękna ta nowa farelka. Źródło: LetsGoDigital

Do premiery PlayStation 5 jeszcze daleka droga, jednak od pewnego czasu pojawia się coraz więcej wieści dotyczących jej funkcji, specyfikacji i gier. Tym razem w sieci znaleziono coś, co może prezentować potencjalny wygląd nadchodzącej konsoli - schemat dołączony do patentu przygotowanego przez Sony.

Miss wentylacji

Patent, o którym mowa, został przesłany w maju, a zarejestrowany 13 sierpnia. Dotyczy on urządzenia elektronicznego Sony, a jego dokumentacja pokazuje przypominającą konsolę konstrukcję, która w tej chwili chyba nie może być niczym innym, jak tylko PS5. Ilustrację oraz informacje dotyczące patentu opublikował na swoich stronach portal LetsGoDigital.

Jak możemy przeczytać na stronie, patent został zarejestrowany w biurze Światowej Organizacji Własności Intelektualnej, a jego wnioskodawcą ma być dyrektor techniczny Sony - Yasuhiro Ootori.

Schemat przedstawiający urządzenie wygląda dość zaskakująco - ma ono w swojej bryle wcięcie w kształcie V (możliwe, że to nawiązanie do rzymskiej cyfry pięć). Oprócz tego na froncie urządzenia widać kilka portów USB, przyciski oraz wąski slot na płyty.

Urządzenie ma bardzo rozbudowany system wentylacji, co nie powinno dziwić, jeśli spojrzeć na to, jak duży skok pod względem mocy obliczeniowej zapowiadany jest wraz z PS5 w porównaniu z poprzednią generacją konsoli.

Finalne produkty zwykle mocno różnią się od schematów zawartych w patentach, możliwe zatem, że jest to jakaś wczesna wersja koncepcyjna tego, czym ma być PS5. Sony jednak nie od dziś lubi fizycznie prezentować numer generacji na swoich konsolach, zatem istnieje prawdopodobieństwo, że wygląd nowego modelu pójdzie właśnie w tym kierunku.