Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 stycznia 2021, 15:23

autor: aadamus

Nokia 3310 wybuchła i poparzyła nastolatka

Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Białorusi poinformowało o incydencie, w wyniku którego do szpitala trafił poparzony nastolatek. Przyczyną tego zdarzenia był wybuch Nokii 3310.

Informacje o wybuchających telefonach pojawiają się od regularnie. Teraz miał miejsce kolejny incydent tego typu. Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Białorusi poinformowało na swojej oficjalnej witrynie, że doszło do eksplozji Nokii 3310 (mowa o odświeżonej wersji sprzedawanej od 2017 roku), w której poszkodowany został nastolatek.

Komunikat zawiera tylko ogólny przebieg wydarzenia. Wynika z niego, że w niedzielę wieczorem do szpitala w Mińsku trafił nastolatek, który został ranny w wyniku wybuchu podłączonej do zasilania Nokii 3310. U poszkodowanego stwierdzono poparzenie uda. Nie wiadomo, czy telefon posiadał oryginalny akumulator i ładowarkę. Powody wybuchu będą badane.

Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, że doniesienia odnośnie wybuchających telefonów zazwyczaj powiązane są ze smartfonami, marek takich jak iPhone czy Samsung (z niesławnym Galaxy Note 7 na czele). Historia zna jednak przypadki, w których klasyczne telefony również eksplodowały, w tym i wspomniana Nokia 3310.

Nokia 3310 wybuchła i poparzyła nastolatka - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

  1. Bardzo tani smartfon – jaki telefon do 350 złotych wybrać w 2020 roku?
  2. Smartfon do 1200 złotych? 10 telefonów, które warto kupić w 2020 roku
  3. Najlepsze smartfony 2021 roku | TOP 10