Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 września 2017, 12:30

autor: AlexB

Nintendo Switch - karta pamięci niezbędna w niektórych grach

Posiadacze Nintendo Switch będą musieli przyzwyczaić się do konieczności posiadania dodatkowych kart pamięci. Podstawowe 32 GB nie wystarczą bowiem, by móc w pełni cieszyć się niektórymi nowymi produkcjami, które pojawią się na konsoli giganta z Kioto.

Nintendo Switch bez wątpienia okazał się ogromnym sukcesem, szturmem podbijając zarówno rynek amerykański, jak i europejski. Nie da się jednak ukryć, że konsola ma swoje problemy. Jednym z nich jest stosunkowo (jedynie 32 GB) niska podstawowa pojemność dysku urządzenia. Dlatego też wraz z rosnącym katalogiem tytułów dostępnych na Switcha coraz istotniejsze będzie posiadanie kart microSD. W razie ich braku bowiem podczas użytkowania nowszych produkcji mogą wystąpić pewne niedogodności. Cytując przedstawicieli Nintendo, z którymi skontaktował się redaktor serwisu KitGuru:

Karta microSD okaże się niezbędna w przypadku niektórych gier na Nintendo Switch, zawierających szczególnie dużo treści. Dodatkowe miejsce na dysku będzie konieczne, by gracze mogli cieszyć się pełnym doświadczeniem płynącym z danej produkcji.

Podstawowa pojemność dysku Nintendo Switch może okazać się niewystarczająca dla części nowych gier. - Nintendo Switch - karta pamięci niezbędna w niektórych grach - wiadomość - 2017-09-08
Podstawowa pojemność dysku Nintendo Switch może okazać się niewystarczająca dla części nowych gier.

Pierwszym z brzegu przykładem jest NBA 2K18, które swoją premierę na konsoli Nintendo będzie miało 17 października. Jak potwierdzili przedstawiciele amerykańskiego oddziału giganta z Kioto, osoby, które nie zainstalują w swoim Switchu dodatkowej karty pamięci, co prawda uruchomią grę, lecz nie będą miały dostępu do wszystkich trybów zabawy podczas jednej sesji.

32 GB to za mało, by móc w pełni cieszyć się NBA 2K18 na Nintendo Switch. - Nintendo Switch - karta pamięci niezbędna w niektórych grach - wiadomość - 2017-09-08
32 GB to za mało, by móc w pełni cieszyć się NBA 2K18 na Nintendo Switch.

Informacja o zbliżającym się wymogu posiadania kart pamięci przez posiadaczy Switcha zbiegła się z ogłoszeniem współpracy między Nintendo a firmą Western Digital. Amerykańska korporacja wypuści w październiku na rynek specjalne, licencjonowane nośniki SanDisk o pojemności 64 GB i 100 GB, które mają ułatwić przechowywanie danych na konsoli i umożliwić bezproblemowe uruchomienie gier wymagających większej ilości wolnego miejsca na dysku. Jak powiedział Sven Rathjen, jeden ze specjalistów od marketingu w Western Digital:

Biblioteka gier na Nintendo Switch stale rośnie, a nasze licencjonowane karty pozwolą na szybkie i łatwe rozszerzenie pamięci tej konsoli. Platforma ta radzi sobie na rynku doskonale i jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z Nintendo w celu zaoferowania graczom jak najlepszego produktu.

Na razie nie wiemy, czy karty pamięci dedykowane specjalnie Nintendo Switch pojawią się oficjalnie w Polsce. Nie znamy również ich dokładnej ceny.

Takie specjalnie, dedykowane karty pamięci pojawią się w sklepach w październiku. - Nintendo Switch - karta pamięci niezbędna w niektórych grach - wiadomość - 2017-09-08
Takie specjalnie, dedykowane karty pamięci pojawią się w sklepach w październiku.

W tym momencie pojawia się pytanie - skoro Nintendo zwróciło uwagę na problem, czy w przyszłości możemy spodziewać się nowych wersji Switcha, mogących pochwalić się większą standardową pojemnością dysku? Na razie nie słyszeliśmy o takich planach, lecz nic nie jest wykluczone.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.