Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 grudnia 2011, 10:30

autor: Sarge

Następca Xboksa 360 - nowa projektantka i premiera w 2013 roku?

W sieci pojawiły się kolejne plotki na temat następcy Xboksa 360. Według informatorów serwisu CNET, nowa platforma zadebiutuje na rynku w 2013 roku. Miała także nastąpić zmiana na czołowym stanowisku w firmie Microsoft.

Na łamach serwisu CNET pojawiły się nowe doniesienia na temat następcy Xboksa 360. Jeśli wierzyć przedstawionym informacjom, konsola ukaże się w 2013 roku, a za jej projekt odpowiadać będzie nowa osoba.

Don Coyner, jeden z twórców marki Xbox, miałby zostać zastąpiony przez Emmę Williams na stanowisku czołowego projektanta i osoby planującej wprowadzenie nowego Xboksa do sprzedaży. Coyner był głównym dyrektorem marketingu pierwszego Xboksa, a także miał duży udział w opracowaniu projektu Xboksa 360 oraz jego interfejsu.

Następca Xboksa 360 - nowa projektantka i premiera w 2013 roku? - ilustracja #1

Z kolei Emma Williams pracuje w firmie Microsoft od 1995 roku jako projektantka. Ostatnio, jako szef działu Xbox Experience, zajmowała się odnowionym wyglądem interfejsu Xboksa 360, który został udostępniony przed kilkoma dniami. Być może byłby to kolejny krok firmy Microsoft w celu ujednolicenia wszystkich platform amerykańskiego giganta – odświeżony dashboard był pierwszym posunięciem w tym kierunku (prezentuje się podobnie jak ten obecny w Windows Phone 7). Całkiem możliwe, że Emma zajmie się także opracowaniem wyglądu samej platformy.

Serwis CNET powołuje się na pracowników zespołu odpowiedzialnego za nadchodzącego Xboksa również w kwestii jego daty premiery. Według zasłyszanych informacji, konsola miałaby ukazać się na rynku w 2013 roku. Amerykański koncern tradycyjnie nie komentuje tego typu spekulacji, więc powinniśmy do nich podchodzić z dystansem.