Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 października 2015, 10:42

autor: Entelarmer

Microsoft zapowiada bezprzewodowy adapter XONE dla Win 10

Firma Microsoft zapowiedziała adapter Xbox One dla Windowsa 10, który pozwoli m.in. na bezprzewodowe korzystanie z pada konsoli na komputerach i tabletach. Premierę urządzenia zapowiedziano na 20 października.

Bezprzewodowy adapter Xbox One to kolejna zachęta do zainwestowania w Xboksa One i Windows 10. - Microsoft zapowiada bezprzewodowy adapter Xbox One dla Windowsa 10 - wiadomość - 2015-10-12
Bezprzewodowy adapter Xbox One to kolejna zachęta do zainwestowania w Xboksa One i Windows 10.

Trzeba przyznać, że firma Microsoft dokłada starań, by wypromować duet systemu Windows 10 i konsoli Xbox One, oferując chociażby możliwość strumieniowania rozgrywki z Xboksa na komputery osobiste, jak również obsługę urządzenia z poziomu PC. I chyba przyniosło to oczekiwane rezultaty, skoro z październikowych statystyk serwisu Steam wynika, że dziesiątka stała się drugim najpopularniejszym systemem wśród użytkowników platformy firmy Valve. Teraz zaś zapowiedziano bezprzewodowy adapter dla komputerów z Windows 10, który pozwoli na korzystanie z kontrolera Xbox One na PC, laptopie bądź tablecie bez potrzeby podłączania kabli. Urządzenie ma kosztować 24,99 dolara (ok. 93 złotych), będzie obsługiwać zarówno USB 2.0, jak i USB 3.0, a oprócz wspomnianego podłączenia pada do Xboksa ułatwi też strumieniowanie rozgrywek konsolowych. Oczywiście adapter będzie kompatybilny jedynie z Windowsem 10 i kontrolerami Xbox One. Premierę zapowiedziano na 20 października.

Ostatnia aktualizacja: 2015-10-12

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach