Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 maja 2012, 11:30

autor: Kono

Microsoft sprzedał 67 milionów konsol Xbox 360. Dobra kondycja marki i śmiałe plany na przyszłość

Firma Microsoft ogłosiła, że Xbox 360 sprzedał się w liczbie 67 milionów sztuk na całym świecie. Między innymi ten imponujący wynik zapewnił korporacji z Redmond 47% udział w rynku konsol obecnej generacji.

Microsoft sprzedał 67 milionów konsol Xbox 360. Dobra kondycja marki i śmiałe plany na przyszłość - ilustracja #1

Yusuf Mehdi, szef ds. marketingu w dywizji interaktywnej rozrywki firmy Microsoft, na łamach bloga TechNet opublikował kilka ciekawych danych dotyczących sprzedaży konsoli Xbox 360 oraz kontrolera Kinect. Z informacji ujawnionych przez Yusufa wynika, że od 2005 roku (kiedy to sprzęt zadebiutował na rynku) firma z Redmond sprzedała 67 milionów Xboksów 360 i wygenerowała dzięki temu 56 miliardów dolarów przychodu.

Mehdi zapewnił, że dzięki dobrej kondycji marki Xbox, Microsoft jest w posiadaniu 47% rynku konsol obecnej generacji. Potwierdzeniem tego mają być też całkiem niezłe wyniki, jakimi może pochwalić się Kinect. Według informacji podanych na blogu Technet, kontroler ruchowy sprzedał się w liczbie 19 milionów egzemplarzy. Ponadto dobrą kondycję marki Xbox wspomaga też Xbox LIVE (w tym wiele serwisów niezwiązanych bezpośrednio z grami), mogący poszczycić się 40 milionami użytkowników.

Microsoft sprzedał 67 milionów konsol Xbox 360. Dobra kondycja marki i śmiałe plany na przyszłość - ilustracja #2

We wpisie na blogu zaznaczono też, że Xbox 360 cieszy się nieustającą popularnością. Jak obrazuje powyższy diagram, w każdym kolejnym roku obecności na rynku amerykańskim konsola Microsoftu sprzedaje się coraz lepiej.

Yusuf Mehdi wyjawił również plany na przyszłość: „Podobnie jak Xbox przestał kojarzyć się jedynie z grami, tak samo przestanie być powiązany jedynie z konsolami”. To „przejście” ma oczywiście związek z wprowadzeniem integracji Windowsa 8 z serwisem Xbox LIVE, o którym pisaliśmy na początku marca.

Nie obyło się też bez wzmianki o nadchodzących targach E3. Według zapowiedzi Mehdi’ego, w Los Angeles Microsoft zaprezentuje zarówno wyżej wspomnianą integrację z systemem Windows 8, jak i nowe gry, a dodatkowo nie obędzie się bez kilku niespodzianek. Przypominamy, że konferencja firmy Microsoft odbędzie się 4 czerwca, a relację z niej przeczytacie na łamach serwisu gry-online.pl.