Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 kwietnia 2016, 11:43

autor: Góral

Microsoft nie planuje Xboksa One i pół

Phil Spencer, osoba zarządzająca grami i konsolami w Microsofcie, odniósł się do głośnego tematu PlayStation 4.5 / 4K i ewentualnego "Xboksa One i pół". Pisząc w skrócie, gigant z Redmond nie ma w planach tego typu urządzenia.

Microsoft nie planuje Xbox One i pół - ilustracja #1

W ostatnim czasie szerokim echem odbiła się sprawa PlayStation 4.5 / 4K, czyli nowego, mocniejszego modelu konsoli PlayStation 4, nad którym ponoć pracuje Sony. Co na to Microsoft, który miesiąc temu przebąkiwał o możliwości wymiany podzespołów w Xboksie One? Phil Spencer, odpowiedzialny za gry i konsole giganta z Redmond, stwierdził, że jego firma nie zamierza tworzyć żadnego „Xboksa One i pół”.

„Nie jestem wielkim fanem Xboksa One i pół. Jeżeli zdecydujemy się pójść naprzód, chcę to zrobić w dużych liczbach (…) Nasze pudełko radzi sobie dobrze. Działa, jest niezawodne, serwery dobrze się sprawują. Jeżeli pójdziemy naprzód, to – jak powiedziałem wcześniej – chcę żeby były to naprawdę istotne zmiany” – powiedział Spencer.

Koniec końców ciężko stwierdzić, co tak naprawdę kombinuje Microsoft. Z jednej strony Spencer sugeruje, ze Xbox One mógłby doczekać się wymiennych podzespołów, z drugiej niby zaprzecza swoim słowom, ale zostawia pole do interpretacji. Teraz zaś podąża w innym kierunku, mówiąc o naprawdę dużych i istotnych zmianach. Czas pokaże na czym się to wszystko skończy.

Microsoft działa na konsolowym rynku od 2001 roku, kiedy to firma wypuściła swój pierwszy sprzęt tego typu – Xboksa. Maszyna podłożyła doskonałe podwaliny pod następcę, którym był Xbox 360 z 2005 roku. Najnowszym urządzeniem do grania jest Xbox One. Konsola zadebiutowała na rynku w 2013 roku, przy czym na początku dostępna była tylko w kilkunastu wybranych krajach. Do Polski zawitała we wrześniu 2014 roku.

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-03

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach