Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 października 2017, 18:05

autor: Góral

Kinect umarł - Microsoft zakończył produkcję urządzenia

Przedstawiciele Microsoftu wyjawili, że firma zaprzestała dalszej produkcji kamery Kinect, której pierwsza wersja zadebiutowała w 2010 roku.

Pierwszy i drugi Kinect. - Kinect umarł - Microsoft zakończył produkcję urządzenia - wiadomość - 2017-10-26
Pierwszy i drugi Kinect.

W serwisie Co.Design ukazał się artykuł, w którym przedstawiciele Microsoftu poinformowali o zaprzestaniu produkcji Kinecta. Popularna za czasów konsoli Xbox 360 kamera w ostatnich latach mocno straciła na zainteresowaniu graczy, choć wydawało się, że będzie inaczej. Na początku życia Xboksa One gigant z Redmond dodawał ją do każdego egzemplarza, zwiększając też cenę zestawu. Ostatecznie z pomysłu się wycofano, gier na Kinecta z XOne praktycznie nie ma, więc tak naprawdę dzisiejsze wieści nie są zbyt zaskakujące. Jeżeli mimo wszystko chcecie kupić kamerkę, to musicie polować na nią w sklepach, które z pewnością mają jeszcze jakieś zapasy magazynowe. Producent potwierdził także, że klienci mogą liczyć na wsparcie i ewentualne naprawy.

Pierwszy Kinect zadebiutował na rynku w 2010 roku i w ciągu 60 dni znalazł 8 milionów nabywców, co uczyniło go swego czasu najszybciej sprzedającym się urządzeniem konsumenckim. Ostatecznie sprzedaż obu wersji zatrzymała się w okolicach 35 milionów egzemplarzy. Co ciekawe, technologia stojąca za Kinectem będzie jednak żyć nadal. Microsoft wykorzystuje bowiem usprawnione sensory urządzenia w HoloLens – okularach rzeczywistości rozszerzonej.