Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 września 2014, 13:55

iPhone 6 zapowiedziany - Apple zwraca się w stronę graczy

Podczas konferencji Apple w Kalifornii amerykańska firma zaprezentowała iPhone 6 i 6 Plus. Oba smartfony posiadają nowy procesor oraz wyświetlacz, dzięki którym gry mobilne mają wyglądać znacznie lepiej. Zaprezentowano także listę deweloperów, którzy stworzą tytuły na te urządzenia.

Podczas swojej konferencji w Kalifornii firma Apple zapowiedziała, że już 19 września w wybranych krajach zadebiutują dwa nowe iPhone'y - 6 i 6 Plus. Oprócz nowocześniejszego ekranu, obsługi wyższej rozdzielczości czy mniejszej grubości smartfonów amerykańska korporacja podkreśliła też rosnącą popularność gier mobilnych i zaprezentowała pokaźną listę czołowych deweloperów, którzy opracowują produkcje na te urządzenia.

W porównaniu do iPhone'a 5S modele 6 i 6 Plus są cieńsze – ich grubość wynosi odpowiednio 6,9 i 7,1 milimetra przy wysokości 119 i 140 milimetrów; ekrany mają mierzyć 4,7 oraz 5,5 cala. Oba nowe smartfony zostały wyposażone w wyświetlacz Retina HD, obsługujący rozdzielczość 1334x750 pikseli w przypadku iPhone'a 6 oraz 1920x1080 pikseli na iPhonie 6 Plus. Urządzenia Apple posiadają także 64-bitowy procesor A8 drugiej generacji – w porównaniu do modelu 5S zapewni on o 25% wyższą wydajność i o 50% lepsze osiągi graficzne. Wydłużono także żywotność baterii, oferującej teraz 14 godzin rozmów na mniejszym modelu oraz do 24 godzin na większym, usprawniono transmisję głosową oraz działanie WiFi i wprowadzono szereg pomniejszych poprawek. Oba smartfony będą działać w oparciu o system operacyjny iOS 8, który zostanie udostępniony 17 września.

iPhone 6 jest wyższy i cieńszy w porównaniu do poprzednich modeli. - iPhone 6 zapowiedziany - Apple zwraca się w stronę graczy - wiadomość - 2014-09-10
iPhone 6 jest wyższy i cieńszy w porównaniu do poprzednich modeli.

Przygotowując nowe iPhone'y Apple pomyślało także o graczach. Biorąc pod uwagę wciąż rozwijający się rynek gier mobilnych, amerykańska korporacja wyposażyła swoje produkty w nowoczesny procesor – najbardziej zaawansowany spośród tych, które mają do zaoferowania dzisiejsze smartfony. Zwrócenie się firmy w stronę graczy podkreśla imponująca lista czołowych deweloperów, których produkcje zobaczymy na nadchodzącym iPhonie 6 i 6 Plus: są wśród nich tacy giganci branży jak Electronic Arts, Ubisoft, Square Enix, Epic Games oraz polskie CD Projekt RED. Zaprezentowano także Vainglory – grę z gatunku MOBA, przygotowywaną przez zespół Super Evil Megacorp, która zadebiutuje na App Store w październiku. Choć nazwa studia może nie wydawać się znajoma, jej pracownicy mają na swoim koncie pracę w takich ekipach jak Rockstar, Blizzard czy Insomniac. Produkcję możecie zobaczyć w akcji na poniższym materiale.

iPhone 6 i 6 Plus zadebiutuje 19 września w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Australii, Japonii, Hong Kongu, Singapurze i Portoryko. Jeśli powtórzy się sytuacja z zeszłego roku, w Polsce nowe produkty firmy Apple trafią na sklepowe półki z około miesięcznym opóźnieniem. Ceny smartfonów są bardzo zróżnicowane: od 199 dolarów (około 650 złotych) za iPhone 6 w wersji 16 GB aż do 499 dolarów (około 1625 złotych) za iPhone 6 Plus w wersji 128 GB. Ceny są podane w abonamencie i dotyczą rynku amerykańskiego – polscy konsumenci zapewne będą musieli wydać więcej.

Apple Watch był jedną z najbardziej wyczekiwanych zapowiedzi firmy. - iPhone 6 zapowiedziany - Apple zwraca się w stronę graczy - wiadomość - 2014-09-10
Apple Watch był jedną z najbardziej wyczekiwanych zapowiedzi firmy.

Oczywiście to iPhone 6 był największą gwiazdą kalifornijskiej konferencji, Apple nie poprzestało jednak na pojedynczej nowości. Po długim oczekiwaniu zaprezentowano Apple Watch – posiadające wiele opcji smartfona urządzenie na rękę, wyposażone w głośnik, GPS, ekran dotykowy, funkcje fitness, mapy czy odtwarzacz muzyczny. Ma on zadebiutować w przyszłym roku, z ceną zaczynającą się od 349 dolarów (około 1135 złotych). Firma postanowiła także spróbować swoich sił na rynku płatności mobilnych z technologią Apple Pay, opartą na łączności zbliżeniowej, wciąż nie rozpowszechnionej w Ameryce na taką skalę, jak w Europie.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Apple