Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 grudnia 2017, 10:55

autor: Góral

Intel udostępnił sterowniki dla graczy

Firma Intel przyszykowała ciekawą paczkę sterowników dla zintegrowanych GPU, które ulepszają działanie takich gier jak Okami HD, Star Wars: Battlefront II, Battlefield 1 i Mass Effect: Andromeda.

Zazwyczaj, gdy piszemy o nowych sterownikach, to chodzi o te wypuszczane przez firmy Nvidia i AMD. Tym razem mamy jednak informacje o paczce 15.60.01.4877 od Intela. Zanim przejdziemy do omówienia wszystkich nowości, najpierw chcemy zaznaczyć, że oprogramowanie przeznaczone jest dla zintegrowanych GPU w szeregu procesorów koncernu. Dokładną rozpiskę znajdziecie na podlinkowanej niżej stronie, ale pisząc w skrócie, sterowniki będą działać z większością CPU szóstej, siódmej i ósmej generacji.

Okami HD jedną z wielu gier, dla których przeznaczone są najnowsze sterowniki Intela. - Intel udostępnił sterowniki dla graczy - wiadomość - 2017-12-13
Okami HD jedną z wielu gier, dla których przeznaczone są najnowsze sterowniki Intela.

Intel wypuścił je z okazji premiery PC-towej wersji Okami HD, dzięki czemu gra powinna osiągać teraz lepszą wydajność. Ponadto przyszykowano optymalizację dla kilku innych projektów korzystających z bibliotek DirectX 11, w tym strzelanek Star Wars: Battlefront II i Battlefield 1, kosmicznego RPG akcji Mass Effect: Andromeda, ostatnich przygód Lary Croft, czyli Rise of the Tomb Raider, i wyścigowego F1 2016. We wszystkich tych projektach możecie liczyć nie tylko na więcej klatek, ale też np. na krótsze czasy ładowania.

Ponadto w przypadku GPU z serii HD Graphics 620 lub lepszej optymalizacji doczekały się gry Spintires: Mudrunner, Football Manager 2018, Hand of Fate 2 i World of Final Fantasy. Natomiast posiadacze Intel Iris Pro poprawy działania doczekali się w przypadku gier: Total War: Warhammer II, Need for Speed: Payback, Lego Marvel Super Heroes 2, Black Mirror i Seven: The Days Long Gone.

Dodatkowo MSAA radzi sobie lepiej na nowych sterownikach podczas używania API DirectX 12 lub Vulkan, poprawiono precyzyjność wskazań FPS-ów w trybach oszczędzania energii i zbalansowanym, a kodek HEVC/H.265 cechuje się wyższą wydajnością na procesorach siódmej generacji.

Jak widać jest tego naprawdę sporo. Dobrze by było, gdyby Intel częściej wypuszczał tego typu paczki i na to właśnie liczymy.