Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 października 2021, 16:44

Promocja przy pomocy Photoshopa; Gogle VR od HTC doklejone do gotowych zdjęć

Gogle Vive Flow mają zapewnić wyśmienite doznania, czego dowodem są uśmiechy użytkowników na zdjęciach promocyjnych. Tylko że urządzenia te zostały im doklejone w programie graficznym.

W SKRÓCIE:
  • Materiały promujące gogle VR Vive Flow w rzeczywistości są zdjęciami z serwisu iStockPhoto z doklejonymi urządzeniami.

Komfort noszenia gogli VR to często aspekt przesądzający o ich sukcesie rynkowym. Nie dziwi więc, że zaleta ta jest mocno podkreślana w materiałach reklamowych producentów. Nie inaczej jest z modelem Vive Flow stworzonym przez HTC. Na zdjęciach promocyjnych osoby mające je założone szczerze się uśmiechają, co ma oddawać odczucie komfortu. Niestety, ale w rzeczywistości powód ich zadowolenia raczej jest zupełnie inny. Jak odkrył jeden z użytkowników Twittera, to kupione w serwisie iStockPhoto „generyczne” zdjęcia, na których obecność gogli Vive Flow jest efektem pracy grafików.

Promocja przy pomocy Photoshopa; Gogle VR od HTC doklejone do gotowych zdjęć - ilustracja #1
Porównanie zdjęcia źródłowego i materiału reklamowego. Źródło: iStockPhoto / Vive.

Elementy te zostały zwyczajnie „doklejone” do postaci na zdjęciach. Być może nie są nawet zdjęciami gogli, ale ich modelami 3D, renderowanymi w odpowiednim ustawieniu, by pasowały do perspektywy obrazu. W niektórych przypadkach nie wygląda to źle, w innych sztuczność aż razi – poniżej grafik zapomniał chyba o odpowiednich cieniach.

Promocja przy pomocy Photoshopa; Gogle VR od HTC doklejone do gotowych zdjęć - ilustracja #2
Gogle Vive Flow są tak dobre, że nie rzucają cienia. Źródło: Vive.

Czy można to uznać za oszustwo ze strony HTC? Raczej nie, moim zdaniem to zwykłe cięcie kosztów. Zamiast studia i modeli – parę fotek z iStocka i trochę pracy w programie graficznym. Co do samych gogli Vive Flow – mają się pojawić w sprzedaży w listopadzie i kosztować 499 dolarów (MSRP). Działanie zapewni im procesor Snapdragon XR1 z 4 GB pamięci RAM, wrażenia wizualne ekrany o rozdzielczości 3,2K (1600x1600, 75 Hz), miejsce na dane 64 GB pamięci wewnętrznej, a niską masę 189 gramów – zewnętrzne zasilanie (np. powerbank, wbudowana bateria wystarczyć ma tylko na kilka minut działania). Zainteresowanych obecnymi modelami HTC Vive zapraszam na Allegro.

Promocja przy pomocy Photoshopa; Gogle VR od HTC doklejone do gotowych zdjęć - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.