Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 lutego 2018, 14:35

autor: ElMundo

Wentylatory dla PC Master Race - WiFi, RGB LED i aluminium

Jeśli myślicie, że w temacie chłodzenia komputera zrobiono już wszystko, to koniecznie musicie rzucić okiem na najnowszą propozycję chińskiej firmy Deepcool. To niesamowicie efektowny zestaw wentylatorów, który – niezależnie od gustów – po prostu zaskakuje.

Nowa propozycja firmy Deepcool dla jednych będzie idealnym popisem efekciarstwa, dla drugich zaś – kosmicznie wyglądającym sprzętem, którym można pochwalić się przed znajomymi. Model MF120 to bowiem zestaw trzech wentylatorów, które zostały pozbawione jakichkolwiek ramek okalających całą konstrukcję. Oparto je na specjalnie zaprojektowanym łożysku hydraulicznym oraz aluminiowych pałąkach stabilizujących ustawienie i pracę wentylatorów.

Podświetlenie RGB robi spore wrażenie. - Wentylatory dla PC Master Race - WiFi, RGB LED i aluminium - wiadomość - 2018-02-28
Podświetlenie RGB robi spore wrażenie.

Niestandardowo prezentują się dwuczęściowe skrzydła z wypustkami na końcach, pozwalającymi na sprawniejsze odprowadzanie ciepła i lepszą wentylację. Zestaw oferowany przez Deepcool uzupełnia dedykowany kontroler przeznaczony zarówno do zarządzania wiatrakami, jak i panelami RGB, umieszczonymi na każdym z wentylatorów. Podświetlenie działa w pięciu różnorodnych trybach oraz pozwala na wybór koloru z palety 1,67 miliona dostępnych barw. Co więcej, obsługę kolorowych paneli możemy prowadzić za pośrednictwem łączności Wi-Fi oraz specjalnej aplikacji, którą możemy pobrać na smartfona z systemem iOS lub Android.

Czas powiedzieć o mniej interesujących faktach – pierwszym z nich jest duża głośność całego zestawu. Wentylatory pod maksymalnym obciążeniem rozpędzają się do poziomu 2200 obrotów na minutę, co z kolei przekłada się na blisko 38 decybeli. Bez zbędnych ogródek można stwierdzić, że każdy posiadacz zestawu Deepcool będzie narzekać na hałas.

Cały zestaw wygląda bardzo elegancko, ale jest też niestety piekielnie drogi. - Wentylatory dla PC Master Race - WiFi, RGB LED i aluminium - wiadomość - 2018-02-28
Cały zestaw wygląda bardzo elegancko, ale jest też niestety piekielnie drogi.

Drugą problematyczną kwestią jest cena – ta wynosi 109,99 dolarów, co przy aktualnym kursie daje 376 złotych. To naprawdę dużo, ale jestem pewien, że ten efektowny zestaw znajdzie swoich amatorów. Jeśli szykujecie pieniążki na zakup tego dość ekstrawaganckiego systemu chłodzenia, to musicie poczekać do kwietnia – wtedy Deepcool MF120 trafi do sprzedaży.