Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 lipca 2020, 18:33

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Death Stranding za darmo z kartami graficznymi GeForce RTX 2000

Firma Nvidia ogłosiła promocję, w ramach której do kart graficznych GeForce RTX 2000 jest dołączana za darmo gra Death Stranding od studia Kojima Productions. Oferta jest ważna od dzisiaj.

Death Stranding za darmo z kartami graficznymi GeForce RTX 2000 - ilustracja #1
Jeśli planujecie teraz zakup karty GeForce RTX 2000, to możecie zgarnąć za darmo Death Stranding.

Firma Nvidia – w odpowiedzi na ostatnie promocje sprzętowe AMD – przygotowała akcję, w ramach której do kart graficznych GeForce RTX 2000 za darmo jest dodawana pecetowa wersja gry Death Stranding, za którą odpowiada założone przez Hideo Kojimę studio Kojima Productions. Promocja startuje dzisiaj i potrwa do 29 lipca lub do wyczerpania zapasów z kodami. Obejmuje ona nie tylko same karty graficzne GeForce oparte na architekturze Turing, ale również laptopy oraz gotowe zestawy komputerowe wyposażone w wymienione poniżej układy.

Death Stranding za darmo z kartami graficznymi GeForce:

  • RTX 2080 Ti
  • RTX 2080 SUPER
  • RTX 2080
  • RTX 2070 SUPER
  • RTX 2070
  • RTX 2060 SUPER
  • RTX 2060

Kod dołączany do kart graficznych GeForce RTX jest wysyłany w ciągu 14 dni od zakupu w jednym ze sklepów biorących udział w promocji. Partnerami akcji w Polsce są: Alsen.pl, Dream Machines, Hyperbook, FOX KOMPUTER, Komputronik, Morele.net, NTT, Proline, RTV Euro AGD, Sferis, X-KOM i Zadowolenie.pl. Klucz trzeba zrealizować w aplikacji GeForce Experience, którą należy połączyć ze swoim kontem Steam, do 31 sierpnia 2020 roku. Jedna z podanych powyżej kart graficznych jest niezbędna do przeprowadzenia aktywacji. Szczegółową instrukcję znajdziecie pod tym adresem.

Dołączanie Death Stranding do kart graficznych GeForce RTX 2000 to tylko jedna z kilku ostatnio zapowiedzianych promocji przez producentów CPU i GPU. Niedawno zakończyła się akcja, w ramach której za darmo do Ryzenów rozdawano Horizon Zero Dawn na PC, a od 7 lipca do wybranych procesorów „czerwonych” dostaje się AC: Valhalla. Również osoby zainteresowane zakupem Radeonów RX mogą według nieoficjalnych informacji oczekiwać wkrótce gratisów w postaci gier.

Death Stranding zadebiutowało pierwotnie 8 listopada 2019 roku wyłącznie na PlayStation 4. Wersja PC pojawi się w sprzedaży 14 lipca 2020 roku – w tym samym czasie na platformach Steam i Epic Games Store. Nvidia pochwaliła się przy okazji, że wydała sterowniki Game Ready 451.67 dedykowane m.in. Death Stranding, które ma obsługiwać technikę DLSS 2.0. Do sieci nawet trafiły już bardzo obiecująco wyglądające testy wydajności przy jej użyciu. Zainteresowanych wymaganiami sprzętowymi wersji PC odsyłamy tutaj.