Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 września 2020, 12:09

autor: Bartłomiej Sagan

Crysis Remastered nokautuje RTX 2080 Ti; w 1080p na Very High poniżej 60 FPS

Ujawniono pierwsze wyniki wydajności gry Crysis: Remastered. Czy tym razem pecety są na ten tytuł gotowe? Wszystko wskazuje na to, że nawet mocarny GeForce RTX 2080 Ti nie wyciąga 60 FPS.

Crysis Remastered nokautuje RTX 2080 Ti; w 1080p na Very High poniżej 60 FPS-ów - ilustracja #1
Czy pójdzie na tym Crysis?
W SKRÓCIE:
  1. Remaster Crysisa otrzymał nowy system oświetlenia i wsparcie dla ray tracingu,
  2. na komputerze wyposażonym w Ryzen 7 2700X, 16 GB RAM i RTX 2080 Ti osiąga 38 klatek na sekundę.

Trzynaście lat temu na komputerach graczy wylądowała pozycja kultowa, pod względem technologicznym wyprzedzająca swoje czasy. Nic więc dziwnego, że ówczesny sprzęt skapitulował pod naporem graficznej dobroci oferowanej przez produkcję studia Crytek. Podczas wczorajszego streamu, na oficjalnym kanale dewelopera w serwisie Twitch, twórcy pokazali jak wygląda gameplay w odświeżonej wersji hitu. Ujawniono również, że tegoroczny remaster, podobnie jak oryginał, zmusi ogrom pecetów do wywieszenia białej flagi. Na testowym zestawie składającym się z procesora Ryzen 7 2700X i karty RTX 2080 Ti wspieranych przez 16 GB pamięci operacyjnej, przy wyborze ustawień "bardzo wysokich", w rozdzielczości FullHD osiągnięto... 38 klatek na sekundę.

Crysis Remastered nokautuje RTX 2080 Ti; w 1080p na Very High poniżej 60 FPS-ów - ilustracja #2
Różnice są, ekscytacji brak

Trudno nie mówić w tym kontekście o zaskoczeniu, zwłaszcza że podczas konfiguracji dostępny jest jeszcze wyższy poziom detali. Sama grafika też nie do końca zdaje się uzasadniać taki apetyt na moc obliczeniową. Owszem, dodano nowy system oświetlenia i sporo ulepszeń w innych aspektach. Zaimplementowano także obsługiwany sprzętowo ray tracing, ale nie jest to poziom chociażby Control czy Metro: Exodus.

Premiera Crysis: Remastered odbędzie się 18 września bieżącego roku, wyłącznie w Epic Games Store. Ponadto w bliżej nieokreślonej przyszłości tytuł ma otrzymać wsparcie dla DLSS 2.0.

  1. Crytek - strona oficjalna
  2. Epic Games Store - strona oficjalna