Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 31 lipca 2019, 15:17

autor: Froozyy

Chrome 76 blokuje Flasha oraz nie pozwala witrynom na wykrywanie trybu incognito

Najnowsza aktualizacja przeglądarki Google Chrome domyślnie blokuje media powiązane z Flash Playerem oraz nie pozwala witrynom wykrywać, kiedy użytkownik używa trybu incognito.

Od teraz Chrome będzie domyślnie blokować Flash Playera. - Chrome 76 blokuje Flasha oraz nie pozwala witrynom na wykrywanie trybu incognito - wiadomość - 2019-07-31
Od teraz Chrome będzie domyślnie blokować Flash Playera.

Pojawiła się już nowa aktualizacja Google Chrome, jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych, oznaczona numerem 76. Zawiera ona szereg poprawek błędów i zabezpieczeń oraz kilka przydatnych funkcji pomocnych w przeglądaniu stron internetowych.

Najbardziej zauważalną zmianą dla użytkowników Google Chrome będzie to, w jaki sposób przeglądarka wybiera obsługę treści Flash Playera. Próby pozbycia się archaicznego formatu Adobe trwają już dobrych kilka lat i od dziś Chrome będzie domyślnie blokować powiązane z nim media.

Zawartość Flash pozwalała użytkownikom na przeglądanie oraz interakcję z mediami online, ale od czasów wprowadzenia takich standardów, jak HTML5, WebGL i WebAssembly, stała się ona zbędna i stanowi potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Na razie nadal można włączyć go ręcznie, ale biorąc pod uwagę fakt, że Adobe zaprzestanie wsparcia formatu już w przyszłym roku, decyzja Google o jego domyślnym blokowaniu nikogo nie powinna dziwić.

Poza tym, Chrome nie będzie teraz pozwalał witrynom wykrywać, kiedy użytkownik przegląda strony internetowe w trybie incognito, co było dość problematyczne dla osób, które chciały ukrywać swoją aktywność w sieci. Pozostałe zmiany (głównie poprawki bezpieczeństwa i drobnych błędów) najnowszej aktualizacji przeglądarki Google możecie znaleźć tutaj.