Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 stycznia 2021, 21:32

autor: Ender

AMD: problemy z dostępnością PS5 i XSX do końca roku

AMD potwierdziło, że w drugiej połowie tego roku nadal przewiduje duże problemy z dostępnością podzespołów, które wykorzystuje do produkcji układów graficznych, a także komponentów konsol Xbox Series X/S oraz PlayStation 5.

Od wielu miesięcy wytwórcy elektroniki na całym świecie stawiają czoła poważnym problemom z dostępnością praktycznie wszystkich używanych przez nich komponentów. Na sytuację tę złożyło się kilka czynników, począwszy od wprowadzenia nowych technologii produkcyjnych, a skończywszy na pandemii COVID-19. W oficjalnym raporcie finansowym AMD prezes firmy, Lisa Su, potwierdziła, że nie spodziewa się rychłej poprawy sytuacji.

Według Su, w drugiej połowie tego roku jej firma będzie nadal zmagała się z poważnymi wyzwaniami, których efektem jest ograniczona produkcja nowych procesorów oraz układów graficznych. Ten stan rzeczy odczują wszyscy zainteresowani kupnem nowych Ryzenów 5000 oraz kart graficznych z serii Radeon RX 6000. Braki mają być najbardziej zauważalne w przypadku urządzeń, na które panuje w tej chwili największy popyt, a więc sprzętu z niższej i średniej półki cenowej.

AMD jest oczywiście również dostawcą kluczowych układów napędzających PlayStation 5 i Xboksy Series X/S. Oznacza to, że w tym roku nie powinniśmy spodziewać się znaczącego przyśpieszenia produkcji tych systemów. Nawet biorąc pod uwagę globalny popyt oraz rekordowe zyski odnotowane w 2020 roku, AMD nie jest po prostu w stanie fizycznie sprostać spływającym do firmy zamówieniom od Sony i Microsoftu. Spółka ma pracować w tej chwili nad rozszerzeniem swoich zdolności produkcyjnych, ale na wdrożenie nowych rozwiązań potrzebuje wciąż czasu.

AMD: problemy z dostępnością PS5 i XSX do końca roku - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

  1. AMD – strona oficjalna