Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 września 2019, 11:40

autor: XxX

AMD poprawi działanie procesorów, żeby było zgodne z reklamą

AMD wydało oświadczenie w sprawie ostatniej afery związanej z procesorami z serii Ryzen 3000, które nie osiągały deklarowanych prędkości Boost. Sprawa przybrała tak duże rozmiary, że trzeba było coś z tym zrobić.

AMD wydało oświadczenie w związku ze sprawą procesorów Ryzen 3000. - AMD poprawi działanie procesorów, żeby było zgodne z reklamą - wiadomość - 2019-09-04
AMD wydało oświadczenie w związku ze sprawą procesorów Ryzen 3000.

Dzisiejszy temat stanowi kontynuację wątku podjętego przez nas w związku z procesorami Ryzen 3000 od AMD, które nie osiągały deklarowanych prędkości Boost. W internecie pojawiło się wiele skarg użytkowników, którzy donosili, że przeprowadzane przez nich testy nie potwierdzają tego, co deklaruje producent. Sprawie postanowił przyjrzeć się youtuber der8auer, który przeprowadził małą ankietę. Wzięło w niej udział ponad 2700 osób i każda z nich miała za zadanie sprawdzić swój procesor. Wyniki wypadły bardzo niekorzystnie dla producenta.

Zaledwie 5,6% procesorów Ryzen 9 3900X osiągnęło deklarowane wartości, choć w większości przypadków nie brakowało wiele. AMD wydało oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

W AMD cieszymy się z dużego zainteresowania, z jakim 3 Generacji procesory AMD Ryzen spotykają wśród społeczności entuzjastów i graczy. Uważnie przyglądamy się opiniom na temat naszych produktów i rozumiemy, że niektórzy użytkownicy 3 generacji procesorów AMD Ryzen zgłaszają, że zegary w trybie Boost są poniżej spodziewanych wartości. Choć częstotliwość pracy w tym trybie zależy od wielu czynników, w tym obciążenia, konstrukcji komputera, systemu chłodzenia, to dokładnie przyjrzeliśmy się uwagom naszych klientów i zidentyfikowaliśmy problem w oprogramowaniu firmware, który redukuje taktowanie w niektórych sytuacjach. Jesteśmy w trakcie przygotowania aktualizacji dla oprogramowania BIOS naszych partnerów produkujących płyty główne, które ma na celu rozwiązać problem i zapewnić dodatkowe optymalizacje wydajności w trybie Boost. 10 września poinformujemy o spodziewanej dostępności nowych wersji BIOS.

Ze słów producenta wynika, że wszystko jest w najlepszym porządku, problem został zidentyfikowany i już wkrótce możemy spodziewać się poprawki dla oprogramowania BIOS, dzięki której powinniśmy pozbyć się kłopotów. To bardzo dobre wieści, szczególnie że jednostki z tej serii są naprawdę warte swoich pieniędzy, a cała ta afera z nieosiąganiem deklarowanych prędkości tylko zniechęciła klientów do zakupu dobrego produktu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.