Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 lutego 2018, 16:12

autor: ElMundo

35 mln Xboxów One w rękach graczy; XOne X sprzedaje się lepiej niż PS4 Pro w USA

Wygląda na to, że konsole Microsoftu - Xbox One oraz Xbox One X - zaczynają coraz lepiej radzić sobie na rynku. Potwierdzają to najnowsze informacje pochodzące od analityków z firmy Niko Partners.

Xbox One ma trudności z dotrzymaniem kroku konkurencji od Sony. - 35 mln sprzedanych sztuk Xboksa One – XOne X sprzedaje się lepiej niż PS4 Pro - wiadomość - 2018-02-12
Xbox One ma trudności z dotrzymaniem kroku konkurencji od Sony.

Najnowsze informacje odnoszące się do sprzedaży konsol powodują, że Microsoft może cieszyć się z tego, jak w ostatnim czasie radzą sobie jego sprzęty. Daniel ‘ZhugeEx’ Ahmad, analityk firmy Niko Partners poinformował właśnie, że sprzedaż Xboksa One na całym świecie aktualnie wynosi ok. 35 milionów sztuk. Jego źródłem mają być dane znanej grupy analitycznej NPD, które finalnie nie zostały upublicznione. Cóż, z jednej strony jest to wynik robiący wrażenie – z drugiej zaś taki rezultat wypada bardzo blado przy osiągnięciach konkurencyjnego PlayStation 4, które zostało już sprzedane w liczbie ponad 70 milionów egzemplarzy. Jak widać, Sony zdystansowało konkurencję aż dwukrotnie.

Jest jednak jeszcze jedna, zdecydowanie lepsza dla koncernu z Redmond informacja – wedle słów Ahmada Xbox One X na rynku amerykańskim sprzedaje się lepiej niż bezpośredni konkurent, czyli PlayStation 4 Pro. Najnowsza wersja XONE, pozwalająca na rozgrywkę w rozdzielczości 4K z wykorzystaniem trybu HDR i posiadająca mocniejsze podzespoły, spotkała się więc z bardzo ciepłym przyjęciem na rynku. To jednak z pewnością nie wystarczy do nadrobienia ogromnej straty, jaką wygenerowała podstawowa wersja konsoli Xbox One.

Czy plany Microsoftu odnośnie pozyskania nowych deweloperów pomogą przyciągnąć nowych graczy? - 35 mln sprzedanych sztuk Xboksa One – XOne X sprzedaje się lepiej niż PS4 Pro - wiadomość - 2018-02-12
Czy plany Microsoftu odnośnie pozyskania nowych deweloperów pomogą przyciągnąć nowych graczy?

Warto wspomnieć o tym, że Microsoft nie podaje oficjalnych danych sprzedażowych od 2015 roku, koncentrując się głównie na liczbie osób korzystających z usługi Xbox Live. Cóż – patrząc po różnicy w wynikach, czy można się dziwić?