Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweXONE
Okładka Xbox Fitness (XONE)
OkładkaXbox Fitness (XONE)

Xbox Fitness XONE

Program treningowy typu fitness, oferowany graczom tylko w usłudze Xbox Live. Produkcja pozwala ćwiczyć swoje ciało wraz ze słynnymi trenerami, prezentującymi poszczególne ruchy i dającymi odpowiednie wskazówki.

Sportowe | Kinect | fitness | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Xbox Fitness Premiera XONE

premiera światowa

22listopada2013

Gra przestała działać

1lipca2017

Gry podobne do Xbox Fitness

Dance Central Spotlight

Shape Up

Just Dance 2014

Xbox Fitness to zręcznościowa gra treningowa, przeznaczona dla użytkowników konsoli Xbox One. Tytuł do działania wymaga specjalnej przepustki, która w ciągu pierwszego roku obecności produkcji na rynku oferowana była za darmo subskrybentom usługi Xbox Live Gold.

Jest to swego rodzaju program szkoleniowy, w którym słynni trenerzy umożliwiają graczom ćwiczenie wraz z nimi. Na ekranie wyświetlane są poszczególne czynności, które pogrupowane zostały w programy treningowe, trwające od 10 do 60 minut. Zadaniem gracza jest powtarzanie określonych ruchów, a wszystko monitorowane jest przez sensor Kinect.

Mierzy on puls serca, wykorzystując w tym celu mikro wahania skóry. Dodatkowo sprawdza on pracę mięśni, dzięki czemu można zobaczyć, które z nich poddawane są największemu wysiłkowi. Oprócz tego kamera cały czas podlicza nasze dokonania, spalane kalorie, itd., pozwalając na bieżąco śledzić wszystkie postępy.

Oprawa graficzna została oparta na wyświetlaniu nagrań z ćwiczeniami. Oczywiście program ukazuje na ekranie różnego rodzaju informacje, w tym punkty i gwiazdki, sygnalizujące czy dane ćwiczenie wykonywane jest prawidłowo, czy też nie.

Xbox Fitness zostało przygotowane przy współpracy najsłynniejszych trenerów fitness, w tym Jillian Michaels, Tracy Anderson, Tony Horton oraz Shaun T. Oprócz samych programów treningowych, użyczyli oni także swojego wyglądu, dzięki czemu możemy zobaczyć ich podczas ćwiczeń.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Xbox Fitness

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Xbox Fitness Wymagania sprzętowe

Microsoft XBOX ONE

Xbox One

  • Wykorzystuje:
  • Kinect
  • dodatkowo (XONE): Xbox Live