Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Karciane - Gry WWW

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce karciane na platformę WWW ułożone według popularności.

WWW
karciane
Czas
Akcji1
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG1 Strategiczne9
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne11 Towarzyskie2 MMO9
Pokemon Trading Card Game Online
Pokemon Trading Card Game Online

Towarzyskie 25 sierpnia 2011

Gra karciana, wyprodukowana na bazie stołowego Pokemon Trading Card Game. Gracze kolekcjonują karty z tytułowymi stworkami, układają z nich jak najlepsze decki, po czym przystępują do zmagań z wirtualnymi lub realnymi trenerami.

Card Hunter
Card Hunter

Strategiczne 12 września 2013

Sieciowa gra strategiczna z elementami planszówki i karcianki. Podczas zabawy przewodzimy drużynie poszukiwaczy przygód i przemierzamy rozległe podziemia. Lochy mają strukturę plansz, a system walki przypomina typową grę karcianą. Wszystko to zostało połączone w ciekawy sposób, który powinien zaintrygować fanów tego typu produkcji.

World of Tanks Generals
World of Tanks Generals

Logiczne 26 listopada 2015

Mobilno-przeglądarkowy spin-off niezwykle popularnego MMO World of Tanks, łączący elementy gry strategicznej i karcianki. W produkcji studia Wargaming głównym zadaniem graczy jest zniszczenie kwatery głównej przeciwnika przy pomocy własnych oddziałów, reprezentujących jedną z czterech stron konfliktu: USA, ZSRR, Francję oraz Niemcy. Potyczki realizowane są poprzez wykładanie kart symbolizujących poszczególne formacje wojskowe z własnoręcznie skomponowanej talii, liczącej sobie na wstępie ponad 200 kart. Każda z nich posiada oczywiście swoje zalety i wady, które w toku rozgrywki mogą być dodatkowo modyfikowane poprzez rozwijanie nowych technologii i wykorzystywanie kart specjalnych, pozwalających na zwiększenie zdolności ofensywnych i defensywnych. W odróżnieniu od gry macierzystej, World of Tanks Generals pozwala ponadto na dowodzenie nie tylko tytułowymi czołgami, ale także innymi rodzajami jednostek, jakie można było spotkać na frontach II wojny światowej.

Berserk: The Cataclysm
Berserk: The Cataclysm

Strategiczne 20 września 2011

Berserk: The Cataclysm to stworzona przez rosyjskie studio Bytex karciana gra przeglądarkowa, z elemenetami strategicznymi. Osadzony w fantastycznym świecie Laar, Berserk: The Cataclysm oferuje aż 600 jednostek przedstawionych w formie kart. Tytuł pozwala rozgrywać starcia zarówno ze sztuczną inteligencją jak i żywym przeciwnikiem. Gra została wzbogacona o społecznościowe atuty facebooka.

Hearts of Iron: The Card Game
Hearts of Iron: The Card Game

Logiczne 3 października 2011

Przeglądarkowa kolekcjonerska gra karciana osadzona w czasach II wojny światowej. Kupujemy zestawy kart oraz wymieniamy się z innymi graczami, aby stworzyć jak najlepszą talię reprezentującą jedną z trzech dostępnych stron konfliktu: Aliantów, państwa Osi lub Komintern. Następnie wykorzystujemy ją w pojedynkach z żywymi przeciwnikami.

Tekken Card Tournament
Tekken Card Tournament

Strategiczne 4 kwietnia 2013

Tekken Card Tournament to nastawiona na pojedynki z innymi graczami sieciowa karcianka. Zabawa polega na toczeniu strategicznych pojedynków z wykorzystaniem mistrzów sztuk walki. Poszczególne ataki i techniki aktywowane są poprzez zagrywanie konkretnych kart. Gra oparta jest na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Clint: Urban Rivals
Clint: Urban Rivals

Strategiczne 4 stycznia 2006

Clint: Urban Rivals to strategiczna gra karciana stworzona przez studio Acute. Produkt ten bazuje tylko i wyłącznie na trybie sieciowym. W ten sposób oferuje odbiorcom możliwość obcowania w wirtualnym świecie z żywymi przeciwnikami.

Duelyst
Duelyst

Strategiczne 27 kwietnia 2016

Ukierunkowana na rozgrywkę w trybie multiplayer turowa strategia bitewna, opracowana przez studio Counterplay Games pod wodzą doświadczonego Keitha Lee. Fabuła Duelyst osadzona została w świecie fantasy, będącym kombinacją różnych wpływów, mitologii oraz oryginalnych koncepcji deweloperów. Osią rozgrywki jest zaś wielka wojna pomiędzy pięcioma mocarstwami, w której środek wrzuceni zostają gracze, opowiadając się po jednej ze stron konfliktu. Zabawa polega na toczeniu kolejnych turowych potyczek, podczas których obejmujemy dowództwo nad niewielkim oddziałem, zrekrutowanym z ponad 300 postaci o unikalnych umiejętnościach. Walki toczą się na pokrytych kwadratową siatką mapach, a do sukcesu niezbędny jest odpowiedni zmysł taktyczny oraz umiejętność przewidywania posunięć przeciwnika i wykorzystania zdolności naszych wojowników. Potyczki urozmaica zaś szeroki wachlarz magicznych artefaktów oraz rozbudowany system zaklęć. Całość odznacza się barwną oprawą graficzną utrzymaną w stylu retro.

Card Monsters
Card Monsters

Towarzyskie 30 marca 2012

Card Monsters to prosta kolekcjonerska gra karciana skierowana do młodszego odbiorcy. Za produkcję odpowiada EdgeBee Studios, które specjalizuje się w grach przeznaczonych na przeglądarki (między innymi Swords and Potions, Critter Forge).

Conquest of Champions
Conquest of Champions

Strategiczne prace wstrzymane

Sieciowa strategia fantasy studia Kihon Games, łącząca elementy turowej gry bitewnej z kolekcjonerską karcianką. Akcja Conquest of Champions osadzona została w typowym uniwersum fantasy, a zadaniem gracza jest tu kolekcjonowanie kart i tworzenie z nich własnych talii, a następnie wykorzystywanie ich do walki z innymi użytkownikami. Podczas każdej bitwy musimy wyeliminować bohatera strony przeciwnej oraz zniszczyć należące doń ołtarze, dbając równocześnie o to, aby rywal nie uczynił nam tego samego. Rozgrywka koncentruje się na zagrywaniu kolejnych kart, pozwalających na aktywację różnorodnych efektów, rzucanie czarów czy przywoływanie bohaterów. Opisywana produkcja oferuje grubo ponad sto kart oraz herosów (podzielonych na trzy frakcje), którzy w trakcie zabawy nabywają punkty doświadczenia, pozwalające na ich ustawiczny rozwój. Całość uzupełnia rozbudowany system rzemiosła oraz opcja łączenia duplikatów kart celem otrzymania ich mocniejszych wersji.

BattleCraft
BattleCraft

Logiczne 10 marca 2011

BattleCraft to kolekcjonerska gra karciana, pozwalająca na zabawę jedno i wieloosobową. Akcję osadzono w fantastycznej krainie Asteras. Głównym elementem rozgrywki jest toczenie zaciekłych pojedynków z kolejnymi przeciwnikami i tym samym rozbudowywanie swojej talii kart. Tytuł funkcjonuje na popularnym serwisie społecznościowym Facebook.

Zynga Poker - Texas Holdem
Zynga Poker - Texas Holdem

Logiczne 14 maja 2010

Zynga Poker – Texas Holdem to wirtualna gra karciana będąca odpowiednikiem zwyczajnego pokera w wersji Texas Hold’em. Zabawa przeznaczona jest do zmagań w multiplayerze, w którym uczestniczy od 5 do 9 osób.

League of Angels: Fire Raiders
League of Angels: Fire Raiders

Akcji 20 marca 2015

Spin-off popularnej gry przeglądarkowej League of Angels. W odróżnienia od pierwowzoru, League of Angels: Fire Riders jest miksem MMORPG-a, strategii i karcianki. Tytuł został przygotowany z myślą o urządzeniach mobilnych, ale jest dostępny również za pośrednictwem przeglądarek. Akcja gry przenosi nas do uniwersum znanego z oryginału, gdzie ludzie i anioły łączą siły w walce ze złem. Podczas zabawy możemy zwerbować ponad setkę reprezentujących różne klasy bohaterów i spośród nich skomponować unikalną drużynę. Zabawa sprowadza się do rozgrywania starć, w których kluczem do zwycięstwa jest zarówno dobór członków drużyny, jak i odpowiednia taktyka. W miarę postępów rozgrywki uczymy się nowych zdolności i ulepszamy ekwipunek, co z kolei pozwala na podejmowanie coraz trudniejszych wyzwań, zarówno z przeciwnikami sterowanymi przez AI, jak i innymi graczami. Autorzy zaoferowali spory wachlarz trybów zabawy oraz rozmaite minigry, pozwalające zdobyć cenne doświadczenie oraz ekwipunek. Grafika League of Angels: Fire Raiders została wykonana w typowo kreskówkowym stylu.

Epic Arena
Epic Arena

Strategiczne 23 maja 2013

Tytuł oparty na modelu free-to-play, łączący elementy charakterystyczne dla komputerowych planszówek oraz karcianek. Gracz obejmuje kontrolę nad jedną z armii stojących po dwóch stronach konfliktu i bierze udział w bitwie toczącej się w systemie turowym.

Catan Universe
Catan Universe

Strategiczne 25 kwietnia 2017

Kolekcja zawierająca cyfrowe wersje dwóch pozycji - karcianej i planszowej - z uniwersum popularnej gry stołowej Osadnicy z Catanu (Catan). Za stworzenie konwersji odpowiada studio Exozet, a za wydanie - Asmodee Digital.

Legacy of Heroes
Legacy of Heroes

Logiczne 2 lipca 2012

Legacy of Heroes to darmowa kolekcjonerska gra karciana rozgrywająca się w komiksowym świecie pełnym superbohaterów toczących nieustanną walkę z nikczemnymi złoczyńcami o nadprzyrodzonych zdolnościach. Tę utrzymaną w komiksowym klimacie produkcję stworzyło studio 5th Planet Games specjalizujące się w produkcjach przeznaczonych do gry za pośrednictwem przeglądarek internetowych.

Kingdoms CCG
Kingdoms CCG

Logiczne 8 maja 2012

Kingdoms CCG to kolekcjonerska gra karciana przeznaczona do rozgrywek w sieci Internet. Gra pozwala nam spróbować swych sił w potyczkach z innymi graczami, a także w starciach ze sztuczną inteligencją w kampanii osadzonej w klimatach fantasy.

Clash of the Dragons
Clash of the Dragons

Logiczne 22 listopada 2011

Clash of the Dragons to kolekcjonerska gra karciana z elementami gatunku RPG osadzona w klimatach fantasy. Przemierzamy świat jako dziedzic rodu Kasanis i walczymy z napotkanymi monstrami. Każda bitwa ukazana jest jako typowa potyczka karciana.

War Metal: Tyrant
War Metal: Tyrant

Logiczne 19 października 2010

Stworzona przez Synapse Games przeglądarkowa gra karciana. War Metal: Tyrant osadzone jest w ogarniętej wyniszczającą wojną przyszłości, w której obejmujemy dowodzenie wojskami jednej z pięciu frakcji. Warto zaznaczyć, że dodatkowa waluta wykorzystywana w grze wymaga płacenia prawdziwymi pieniędzmi.

Hidden Dimensions: Spectrum
Hidden Dimensions: Spectrum

Logiczne 17 września 2011

Hidden Dimensions : Spectrum to osadzona w realiach sci-fi przeglądarkowa gra karciana. W grze dowodzimy statkiem kosmicznym, z pokładu którego dowodzimy naszymi siłami. Gra stanowi kontynuację Hidden Dimensions, czyli poprzedniej produkcji NULLL Games.

Prime World: Defenders
Prime World: Defenders

Strategiczne 5 czerwca 2014

Połączenie gry stategicznej typu tower defence z mechaniką kolekcjonerskich gier karcianych. Naszym zadaniem jest obrona zasobów magicznej substancji zwanej Prime przed powstałymi w wyniku ogromnego kataklizmu zastępami potworów.

Below (Failbetter Games)
Below (Failbetter Games)

RPG prace wstrzymane

Przeglądarkowa gra RPG z silnie zarysowaną warstwą narracyjną, w której połączono elementy karcianki oraz tradycyjnej gry paragrafowej. Rozgrywka polega na eksploracji podziemi, podczas której dokonujemy nieustannych wyborów, wpływających na rozwój fabuły. Zabawę urozmaicają dwie talie losowych kart, symbolizujących lokacje, postaci, przygody oraz wspomnienia bohatera.

Clash: Rise of Heroes
Clash: Rise of Heroes

Logiczne 16 czerwca 2010

Kolekcjonerska gra karciana osadzona w realiach superbohaterów rodem z kart komiksów. Na początku zabawy tworzymy swojego herosa dobierając m.in. moce jakimi będzie dysponował. Potem przy użyciu odpowiednio skonfigurowanej talii kart toczymy pojedynki z przeciwnikami. Tytuł funkcjonuje na popularnym serwisie społecznościowym Facebook.

Eredan iTCG
Eredan iTCG

Logiczne 4 grudnia 2009

Eredan iTCG to przeglądarkowa gra karciana osadzona w fantastycznej krainie Eredan. Za tytuł odpowiada francuskie studio Feerik znane z takich produkcji jak Mafia Rox. W grze istotną rolę odgrywają mikrotransakcje wykorzystujące prawdziwą walutę.