Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWWW
Okładka War Metal: Tyrant (WWW)

War Metal: Tyrant WWW

Stworzona przez Synapse Games przeglądarkowa gra karciana. War Metal: Tyrant osadzone jest w ogarniętej wyniszczającą wojną przyszłości, w której obejmujemy dowodzenie wojskami jednej z pięciu frakcji.

Logiczne | zagraj za darmo | postapokalipsa | karciane | MMO

WWW
Okładka War Metal: Tyrant (WWW)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

19października2010

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

War Metal: Tyrant to kolekcjonerska gra karciana osadzona w dalekiej przyszłości, obsługiwana w pełni za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Gracze wcielają się w rolę dowódcy futurystycznych wojsk, któremu przyjdzie stoczyć liczne bitwy z przedstawicielami rozmaitych frakcji działających w postapokaliptycznym świecie.

Podobnie jak w innych kolekcjonerskich karciankach, w War Metal: Tyrant głównym zadaniem gracza jest pozyskiwanie coraz mocniejszych kart i toczenie potyczek o punkty rankingowe z innymi graczami. Rozgrywka jest niezwykle szybka, co nie jest często spotykaną cechą wśród innych przedstawicieli gatunku.

Do gry należy przygotować talię składającą się z zaledwie jedenastu kart reprezentujących pięć występujących w grze frakcji (Imperial, Righteous, Xeno, Raider, Bloodthirsty). Karty dzielą się na jednostki, budynki i karty akcji. Jednostki oraz budynki biorą bezpośredni udział w grze i po zagraniu zostają na planszy prowadząc ostrzał wrogich sił lub też wspomagając swoich sojuszników. Wiele z nich posiada specyficzne dla siebie właściwości, które zaczynają działać w momencie wejścia do gry (dodatkowe obrażenia obszarowe, leczenie innych jednostek). Karty akcji z kolei są jednorazowego użytku, jednakże ich działanie może znacznie odmienić losy każdego starcia. W swojej talii zawrzeć można również jedną kartę typu Legendary – niezwykle potężną jednostkę posiadającą często dużą ilość umiejętności.

War Metal: Tyrant nie wymaga od gracza jakiegokolwiek zarządzania zasobami niezbędnymi do zagrania kart. Każdą jednostkę możemy umieścić na polu bitwy w momencie, gdy trafi ona do naszej ręki podczas kolejki. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że wiele jednostek potrzebuje kilku kolejek na aktywację, tak więc warto do gry wprowadzać najpierw słabsze wojska, które od początku będą zdolne do walki. Celem każdego starcia jest wyczerpanie punktów życia wrogiego dowódcy.

Osoby zainteresowane rozgrywką jednoosobową znajdą w War Metal: Tyrant tryb kampanii, pozwalający na poznanie historii świata gry podczas przechodzenia licznych misji. Znajduje się tu również klasyczny tryb PvP (zwany podobnie jak w wielu innych sieciowych karciankach Areną), w którym gracze mogą walczyć o punkty rankingowe. Niemalże cały czas toczą się również turnieje, gdzie zdobywa się większe ilości punktów oraz rzadkie karty. Dostępny jest także tryb Raid, w którym gracze łączą siły w walce ze sterowanymi przez sztuczną inteligencję przeciwnikami. Każda wygrana odejmuje głównemu dowódcy (bossowi) Raidu pewną ilość punktów życia – gracze odnoszą zwycięstwo, gdy w pełni je wyczerpią.

Kolejne karty do naszych talii zdobywany poprzez wygrane starcia w trybie fabularnym oraz turnieje. Ponadto można je również kupić w dostępnym w grze sklepie jako tzw. boostery – losowe zestawy kart. Podobnie jak w wielu darmowych karciankach kolekcjonerskich w grze funkcjonuje dodatkowa waluta (War Bonds), pozyskiwana za prawdziwe pieniądze. Oprócz dostępu do większej ilości boosterów umożliwia nam ona odblokowanie dodatkowych bonusów ułatwiających rozgrywkę.

Muzyka oraz ilustracje jakimi opatrzone są karty nie należą do szczególnie zapadających w pamięć, jednak mimo wszystko nie zniechęcają do stawiania kolejnych kroków na postapokaliptycznych pustkowiach świata War Metal.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe War Metal: Tyrant

odpowiednia dla każdego wieku