Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSANDWPPCWWW
Okładka Prime World: Defenders (iOS)

Prime World: Defenders

Połączenie gry stategicznej typu tower defence z mechaniką kolekcjonerskich gier karcianych. Naszym zadaniem jest obrona zasobów magicznej substancji zwanej Prime przed powstałymi w wyniku ogromnego kataklizmu zastępami potworów.

Strategiczne | fantasy | tower defense | Facebook | karciane

Okładka Prime World: Defenders (iOS)

producent: Nival

wydawca: Nival

Strona oficjalna

data premiery gry:

5cze2013

PC

20mar2014

iOS

5cze2014

AND WWW

20kwi2015

WP

Gra Prime World: Defenders łączy w sobie elementy strategii typu tower defense z mechaniką kolekcjonerskich gier karcianych. Za jej powstanie odpowiada doświadczone rosyjskie studio Nival Interactive, mające na swoim koncie tak ważne tytuły jak Heroes of Might & Magic V, Evil Islands czy serie Blitzkrieg, Silent Storm, Rage of Mages i Etherlords. Produkcja osadzona jest w oryginalnym świecie fantasy Prime World, znanym z MMO pod tym właśnie tytułem oraz gry logicznej Prime World: Alchemy, przeznaczonej na platformy mobilne.

Na skutek ogromnego kataklizmu świat został zalany przez hordy różnej maści potworów. Obiektem ich pożądania jest magiczna substancja zwana Prime. Jako jeden z uchodźców zmierzamy w stronę starożytnej stolicy imperium, aby zbadać przyczyny zaistniałej sytuacji i znaleźć sposób na to, by ostatecznie powstrzymać zbliżające się zastępy wrogów.

Jak w każdej grze typu tower defence, naszym nadrzędnym celem jest obrona posiadanych skarbów. W przypadku Prime World: Defenders jest to właśnie wspomniana wyżej magiczna substancja. Nowością, jaką do klasycznego modelu rozgrywki wprowadzają Rosjanie, są magiczne karty kolekcjonerskie. Dzięki ich umiejętnemu wykorzystaniu i łączeniu będziemy mogli używać 11 dostępnych w grze zaklęć, a także zmieniać bądź udoskonalać działanie naszych wież obronnych, których jest w sumie 20, a każda może być zmodernizowana nawet do 25 razy.

Zestaw kart dobieramy przed rozpoczęciem misji - kolejne zdobywamy wraz z każdą następną wygraną. W arsenale dostępnych możliwości mamy m.in. takie sposoby na eliminację wrogów jak zamrożenie, spalenie, otrucie, wysadzenie itp. Każdy z 36 rodzajów przeciwników jest odporny na pewien typ broni, a bardziej podatny na inny. Oprócz szeregowych potworów przyjdzie nam się zmierzyć również z trzema rodzajami bossów. Nasze wyniki są na bieżąco porównywane z osiągnięciami naszych znajomych, uzyskujemy więc dodatkową motywację do tego by odpowiednio zaplanować strategię gry i dać z siebie wszystko.

Jak na grę typu tower defence przystało, Prime World: Defenders oferuje nam solidną i miłą dla oka oprawę graficzną. Mapy są naprawdę dobrze wykonane, a interfejs jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Rozgrywka przeznaczona jest dla jednego gracza i oferuje kampanię fabularną złożoną z 23 misji. Po ukończeniu wszystkich zadań zaprojektowanych przez twórców gry, możemy kontynuować zabawę, korzystając z przygotowanego przez nich narzędzia do losowego generowania misji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Prime World: Defenders

Wymagania wiekowe Prime World: Defenders

12+

Wymagania sprzętowe Prime World: Defenders

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 9500 GT lub lepsza)
  • 1500 MB HDD
  • Windows XP SP2
Prime World - wystartowała otwarta beta nowej gry twórców Heroes of Might & Magic V

wiadomość30 lipca 2013

Dzięki uruchomieniu otwartych beta testów gry Prime World wszyscy zainteresowani mogą przekonać się na własnej skórze, jak prezentuje się najnowsza produkcja studia Nival.

PC
iOS
AND
WP
WWW