Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2013, 10:15

autor: Góral

Prime World - wystartowała otwarta beta nowej gry twórców Heroes of Might & Magic V

Dzięki uruchomieniu otwartych beta testów gry Prime World wszyscy zainteresowani mogą przekonać się na własnej skórze, jak prezentuje się najnowsza produkcja studia Nival.

Firma Nival uruchomiła otwartą betę gry Prime World. Od kilku dni wszyscy zainteresowani mogą się więc bawić nowym projektem twórców Heroes of Might & Magic V. Przy okazji opublikowano poniższy zwiastun promujący produkcję.

Prime World w skrócie:
  • Sieciowa gra RPG oparta na modelu biznesowym free-to-play
  • Aktualnie znajduje się w fazie otwartych beta testów
  • Za jej produkcję odpowiadają twórcy takich gier jak Heroes of Might & Magic V, Blitzkrieg czy Etherlords

Tytuł reprezentuje gatunek sieciowych gier RPG, w którym rozwijamy swoją postać, walczymy z innymi osobami w sposób znany z produkcji MOBA, a także stawiamy budowle. Dodatkowo bohaterów można trenować w przerwach między bitwami, no i oczywiście zakładać klany lub dołączać do już istniejących.

Otwarte beta testy obecnie oferują zmagania w ośmiu zróżnicowanych trybach zabawy. Twórcy przygotowali opcje PVP, PVE, PVPVE, a także możliwość samotnego rozgrywania misji. Akcja produkcji rozgrywa się w świecie, w którym ścierają się ze sobą dwie nacje - Imperium Dokht i Strażnicy Adorni. Walczą one o źródło energii Prime, które niezbędne jest do odniesienia całkowitego zwycięstwa.

Tytuł został oparty na modelu biznesowym free-to-play. Oznacza to, że gra jest darmowa, ale zastosowano w niej system mikropłatności. Klienta produkcji znajdziecie na oficjalnej stronie Prime World. Obecnie nie wiemy kiedy na rynku ukaże się jej pełna wersja, ale prawdopodobnie nastąpi to jeszcze w tym roku.