Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2013, 09:46

autor: Orlov

Star Wars: Episode VII wśród dwudziestu anulowanych gier ze świata Gwiezdnych Wojen

Do sieci trafiło dwadzieścia logotypów przedstawiających planowane tytuły z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Niestety każdy z nich został już anulowany.

Dwadzieścia anulowanych tytułów ze świata Star Wars - ilustracja #1

Jeden z użytkowników serwisu Reddit natrafił niedawno na listę dwudziestu logotypów, którymi oznaczone miały być tytuły związane z sagą Gwiezdnych Wojen. Na nieszczęście fanów łączyło je nie tylko wspólne uniwersum, lecz także to że wszystkie zostały anulowane. Co ciekawe, informacja ta znaleziona została w wydanej w 2008 roku książce Rogue Leaders: The Story of LucasArts, stanowiącej swoiste kompendium wiedzy na temat założonego przez George’a Lucasa studia.

Jak wynika z grafiki, już w przeszłości planowano prace nad siódmym epizodem filmowej sagi, który miał nosić podtytuł Shadows of the Sith. Najbardziej bolesne dla graczy może być odkrycie informacji o anulowaniu trzeciej części serii Jedi KnightBrink of Darkness. Najwyraźniej planowano także tytuły koncentrujące się na najbardziej charakterystycznych postaciach Star Wars – między innymi Hanie Solo i Darcie Vaderze. Pełną listę anulowanych produkcji prezentuje poniższe zdjęcie.

Nową nadzieję na powrót Jedi tchnęła informacja o przejęciu praw do marki przez koncern Disney, w wyniku czego padła oficjalna zapowiedź siódmej części filmowych Star Wars. Dla graczy kluczowym stało się zdobycie przez Electronic Arts wyłącznych praw do produkcji gier wideo w uniwersum Gwiezdnych Wojen. W obliczu takich posunięć rodzi się ogromna szansa na pojawienie się chociaż części tytułów z listy dwudziestu anulowanych.