Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWWW
Okładka Eredan iTCG (WWW)

Eredan iTCG WWW

Eredan iTCG to przeglądarkowa gra karciana osadzona w fantastycznej krainie Eredan. Za tytuł odpowiada francuskie studio Feerik znane z takich produkcji jak Mafia Rox. W grze istotną rolę odgrywają mikrotransakcje wykorzystujące prawdziwą walutę.

Logiczne | zagraj za darmo | karciane | MMO

WWW
Okładka Eredan iTCG (WWW)

producent: Feerik

wydawca: Feerik

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

4grudnia2009

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Eredan iTCG to darmowa kolekcjonerska gra karciana w klimatach fantasy osadzona w baśniowej krainie Eredan. Stworzyło ją francuskie studio Feerik, tworzące produkcje przeznaczone głównie na przeglądarki internetowe (między innymi Mafia Rox, Monkey Blitz). Podobnie jak w innych tytułach typu Trading Card Game głównym celem gracza jest rozbudowa talii i wygrywanie kolejnych karcianych pojedynków.

Do gry niezbędna jest talia składająca się z od 20 do 50 kart, z której gracz korzysta podczas każdej z potyczek. Istotnym elementem konstrukcji swojej talii jest dobór trójki bohaterów reprezentujących rozmaite występujące w grze gildie (Zil Warriors, Kotoba, Noz’Dingard Mages). Od naszego wyboru zależy później to, z jakich kart można skorzystać w swojej talii. Wykorzystać można maksymalnie trzy egzemplarze danej karty (za wyjątkiem tych z dopiskiem „unique” - mogą one występować tylko i wyłącznie pojedynczo). Wraz z wygranymi pojedynkami każda z kart zdobywa punkty doświadczenia, dzięki którym można ulepszać ich działanie (np. karty bohaterów zadają większe obrażenia, wzrastają ich możliwości obronne).

W trakcie starcia gracze wybierają kolejno postacie atakujące, a następnie wzmacniają je poprzez zagranie odpowiednich kart zwiększających ich parametry lub obniżających statystyki przeciwników. Strategiczne zaplanowanie kolejności ataku swoich postaci ma istotne znaczenie, jako że poszczególne postacie mają zdolności uaktywniające się podczas odpowiednich tur rozgrywki. Po spełnieniu odpowiednich warunków uaktywnić można także Chain – opcję pozwalającą na zagranie więcej niż jednej karty podczas swojej kolejki. Celem każdego starcia jest pokonanie trójki reprezentujących przeciwnika bohaterów.

Oprócz klasycznego trybu fabularnego dla pojedynczego gracza, w którym eksplorujemy fantastyczną krainę Guem, w Eredan iTCG można stawić czoła innym graczom w standardowym trybie player versus player, a także wziąć udział w turniejach, gdzie zyskać można unikatowe karty i duże ilości kryształów do wykorzystania w dostępnym w grze sklepie. Co tydzień odbywają się również tzw. Battle of the Guilds, w których to gracze opowiadają się po stronie jednej z walczących wówczas gildii, by odnieść zwycięstwo i odblokować dla siebie nowe karty.

W sklepie z kartami znaleźć można charakterystyczne dla kolekcjonerskich karcianek boostery (losowe zestawy kart). Niestety, zakupić można je wyłącznie za Feez’y - (specjalne punkty, pozyskiwane za prawdziwą walutę). Zdobyte w trakcie rozgrywki kryształy pozwalają jednak na zakup pojedynczych egzemplarzy kart. Dodatkowym źródłem kryształów są też liczne osiągnięcia możliwe do zdobycia w grze. Spełnienie ich wymagań (np. zdobycie setki kart) premiowane jest dodatkową nagrodą.

Gra prezentuje się niezwykle dobrze od strony graficznej. Ciekawe rysunkowe ilustracje doskonale oddają piękno stworzonego przez Feerik fantastycznego uniwersum, natomiast oprawa muzyczna zagrzewa do kolejnych pojedynków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Eredan iTCG

odpowiednia dla każdego wieku