Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWWSwitchiOSANDPC
Okładka Catan Universe (WWW)

Catan Universe

Catan (2019)

Kolekcja zawierająca cyfrowe wersje dwóch pozycji - karcianej i planszowej - z uniwersum popularnej gry stołowej Osadnicy z Catanu (Catan). Za stworzenie konwersji odpowiada studio Exozet, a za wydanie - Asmodee Digital.

Strategiczne | ekonomiczne | planszowe | karciane | elementy strategiczne | multiplayer

Okładka Catan Universe (WWW)

data premiery gry:

25kwi2017

PC WWW

15lis2017

iOS AND

20cze2019

Switch

Catan to gra strategiczna stworzona na podstawie planszówki Osadnicy z Catanu. W czasie zabawy gracz wciela się w jednego z pionierów, którzy zasiedlili tytułową wyspę. Celem zabawy jest pozyskanie jak największych wpływów.

Fabuła

Tytułowy Catan to niezamieszkana wyspa bogata w surowce naturalne. Jej liczne dobra przyciągają grupę pionierów, wśród których znajduje się gracz. Celem zabawy jest rozbudowa własnych włości i zyskanie przewagi nad konkurencją.

Mechanika

Catan stanowi odwzorowanie swojego planszowego odpowiednika. Wyspa podzielona jest na heksagonalne pola oznaczone liczbami. Każdy taki obszar odzwierciedla określony rodzaj terenu – las, pola uprawne, łąki, góry, wzgórza i pustynię. Dodatkowo na planszy znajdują się również porty, które umożliwiają handel z jednostkami spoza wyspy.

Gracze w kolejnych turach zakładają osady na granicach pól i pozyskują surowce naturalne z przylegających terenów. To, czy otrzymają je w danej turze uzależnione jest od tego, czy „wyrzucą” kościami odpowiednio wysoką wartość. Zasoby są niezbędne do rozbudowy osad oraz tworzenia połączeń drogowych.

W grze zaimplementowano także możliwość wchodzenia w interakcję z konkurentami. Spektrum tych działań jest szerokie – od handlu, przez łupieżczy najazd po szpiegostwo.

Tryby gry

W Catan grać można pojedynczo lub w trybie multiplayer przeznaczonym dla maksymalnie czterech graczy. Gra zawiera kampanię fabularną oraz umożliwia tworzenie własnej konfiguracji rozgrywki.

Kwestie techniczne

Catan oferuje prostą i kolorową oprawę graficzną. Każdy typ pola ma wygląd odzwierciedlający surowce, jakie można z niego pozyskać. Wszystkie konstrukcje w grze są natomiast takie same i różnią się tylko kolorem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Catan Universe

Wymagania wiekowe Catan Universe

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Catan Universe

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7 64-bit
Minimalne: Intel Core i5 1.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7

PC
WWW
iOS
AND
Switch