Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDPCiOS
Okładka Five Tribes (AND)
OkładkaFive Tribes (AND)

Five Tribes

Elektroniczna wersja popularnej gry karcianej, w której walczymy o wpływy w baśniowym Sułtanacie Naquali. Cyfrowe wydanie gry zostało opracowane przez firmę Asmodee Digital.

Strategiczne | towarzyska | karciane

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Five Tribes to stworzona przez firmę Atlas Games gra planszowa, w której wcielamy się w osobę zarządzającą fikcyjnym Sułtanatem Naquali – krainą inspirowaną Baśnią tysiąca i jednej nocy. Do naszych zadań należy zarządzanie pracą robotników, zdobywanie wpływów w tytułowych pięciu plemionach i manipulowanie nimi. Za stworzenie cyfrowej konwersji odpowiada firma Asmodee Digital.

Mechanika

Rozgrywka w Five Tribes opiera się na kontrolowaniu przedstawicieli tytułowych pięciu plemion: Starszych, Zabójców, Budowniczych, Kupców oraz Wezyrów. Każda z frakcji nadaje się lepiej do innego rodzaju obowiązków i ustawianie ich na właściwych polach gry jest kluczem do sukcesu. By zwyciężyć, konieczne jest także opracowanie długoterminowej strategii, która pozwoli przechytrzyć pozostałych uczestników zabawy. W niektórych sytuacjach produkcja umożliwia też nietypowe manewry, takie jak np. wzywanie potężnych Dżinnów.

Tryby gry

W Five Tribes możemy grać wyłącznie z innymi graczami.

Kwestie techniczne

Jak większość cyfrowych adaptacji gier planszowych, Five Tribes posiada dość prostą oprawę graficzną, na którą składają się głównie interfejs, zobrazowane pole gry oraz ilustrowane karty.

Ostatnia modyfikacja 8 sierpnia 2018

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło   Liczba graczy: 2-4  

Wymagania wiekowe Five Tribes: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
AND
iOS