Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

2. wrestling

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Najpopularniejsze gry o tematyce wrestling.

PC
PC Windows16 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 48 Sony PlayStation 313 Sony PlayStation 212 Sony PlayStation 18 PlayStation Portable7
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE7 Microsoft Xbox 36016 Microsoft Xbox3
Mobile
Android3 Apple iOS3
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch2 Nintendo Wii8 Nintendo DS3
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1 Game Boy Advance2 Nintendo GameCube4
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

wrestling
WWE SmackDown! vs. Raw 2008
WWE SmackDown! vs. Raw 2008

Sportowe 9 listopada 2007

WWE SmackDown! vs. Raw 2008 to kolejna odsłona popularnej serii gier, traktujących o wrestlingu. Niniejszy tytuł pozwala na wcielenie się w jednego z zawodników, znanych przede wszystkim z programów telewizyjnych WWE SmackDown! i WWE Raw. Użytkownikowi zaoferowano pięćdziesiąt znanych osobistości, jak chociażby The Undertaker, Kane, Triple H czy Bobby Lashley.

X360PS3PS2PSPWiiNDS

ECW Hardcore Revolution
ECW Hardcore Revolution

Bijatyki 17 lutego 2000

Pierwsza w historii bijatyka oparta na licencji wrestlingowej federacji ECW, opracowana przez Acclaim Entertainment. W trakcie zabawy w ECW Hardcore Revolution toczymy widowiskowe pojedynki, wcielając się w ponad czterdziestu realistycznie odwzorowanych zawodników. Oprócz szerokiej gamy trybów przeznaczonych dla samotników produkcja oferuje możliwość zabawy w towarzystwie maksymalnie trójki graczy.

PS1

Total Extreme Wrestling 2007
Total Extreme Wrestling 2007

Strategiczne 29 grudnia 2006

Total Extreme Wrestling 2007 jest trzecią odsłoną cyklu sportowych menedżerów wrestlingu, rozwijanego przez ekipę deweloperską firmy Grey Dog Software. Gracze ponownie mają okazję spróbować swoich sił w roli szefa firmy zajmującej się organizacją i promowaniem walk zapaśniczych. Do ich obowiązków należy m.in. negocjowanie umów z zawodnikami, ustalanie scenariuszy show i zawieranie kontraktów ze stacjami telewizyjnymi.

PC

WWE WrestleMania 21
WWE WrestleMania 21

Sportowe 20 kwietnia 2005

WWE WrestleMania 21 to kolejna gra podejmująca tematykę wrestlingu, sportu szczególnie popularnego w Stanach Zjednoczonych. Do wyboru mamy kilkudziesięciu prawdziwych wrestlerów, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby stworzyć własną postać.

XBOX

Rumble Roses XX
Rumble Roses XX

Bijatyki 28 marca 2006

Rumble Roses XX jest sequelem symulatora wrestlingu w 2004 roku. Tym razem ludzie z japońskiej korporacji Konami postanowili wykorzystać znacznie większy potencjał (głównie w dziedzinie generowania dopracowanej trójwymiarowej grafiki) platformy Microsoft Xbox 360.

X360

WWE Immortals
WWE Immortals

Bijatyki 15 stycznia 2015

Stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych bijatyka, działająca w popularnym modelu free-to-play. Za stworzenie gry odpowiada studio NetherRealm, znane z Injustice: Gods Among Us i ostatnich odsłon kultowego cyklu Mortal Kombat. Akcja tytułu rozgrywa się w mrocznym uniwersum fantasy, w którym wcielamy się w bohaterów wzorowanych na największych światowych gwiazdach wrestlingu, takich jak John Cena, Hulk Hogan czy The Rock.

ANDiOS

Fire Pro Wrestling World
Fire Pro Wrestling World

Sportowe 18 grudnia 2017

Kolejna odsłona serii bijatyk popularnej w Japonii. Na tle innych tytułów o tematyce wrestlingu, Fire Pro Wrestling World wyróżniają oryginalne mechanizmy rozgrywki. Akcja prezentowana jest bowiem w widoku izometrycznym, a niemal każdy element gry można dostosować do indywidualnych preferencji.

PCPS4

WWE Raw 2
WWE Raw 2

Sportowe 15 września 2003

Kolejna gra sportowa poświęcona zmaganiom wrestlerów w ramach popularnej organizacji World Wrestling Entertainment. Wybieramy jednego z licencjonowanych zawodników lub tworzymy własnego korzystając z funkcji rozbudowanego edytora postaci i ruszamy w pogoń za sławą i pieniędzmi. W porównaniu z poprzednią częścią rozbudowano listę dostępnych trybów, zmodyfikowano sterowanie oraz poprawiono sztuczną inteligencję rywali.

XBOX

WWE WrestleMania X8
WWE WrestleMania X8

Sportowe 9 czerwca 2002

Kolejna symulacja wrestlingu. Wcielamy się w jednego z kilkudziesięciu dostępnych zawodników lub tworzymy własną postać od podstaw. Do wyboru wiele typów pojedynków, m.in. triple threat czy hell in the cell.

GCN

WWE Day of Reckoning 2
WWE Day of Reckoning 2

Sportowe 29 sierpnia 2005

Druga odsłona mini-serii gier sportowych poświęconych zawodom wrestlerów stworzonych specjalnie z myślą o konsoli Nintendo GameCube. W porównaniu z pierwszą częścią rozbudowano tryb fabularny, poprawiono sztuczną inteligencję zawodników, wprowadzono system wytrzymałości oraz powiększono pulę dostępnych „gladiatorów”.

GCN

WWE 2K
WWE 2K

Sportowe 16 kwietnia 2015

Opracowana we współpracy studia n-Space i zespołu Visual Concepts próba przeniesienia popularnej konsolowej serii wrestlingowej WWE 2K na ekrany urządzeń mobilnych.

ANDiOS

WWF Attitude
WWF Attitude

Sportowe 31 lipca 1999

Bazująca na licencji słynnej federacji wrestlingowej WWF gra sportowa, która pozwala pokierować najsłynniejszymi zawodnikami świata i wziąć udział w kilkunastu różnych typach pojedynków. Gra jest kontynuacją WWF War Zone.

PS1

WWF War Zone
WWF War Zone

Sportowe 14 lipca 1998

Pierwsza gra sportowa poświęcona wrestlingowi, którą wykonano w pełnym trójwymiarze. WWF War Zone, będące dziełem studia Iguana, pozwala graczom wziąć udział w brutalnych i widowiskowych pojedynkach, opartych na zróżnicowanych zasadach – od starć jeden na jednego, aż po szalone zmagania z wykorzystaniem broni rozrzuconej na arenie.

PS1

WCW Mayhem
WCW Mayhem

Sportowe 31 sierpnia 1999

Bazująca na licencji amerykańskiej federacji wrestlingowej WCW produkcja, w której do dyspozycji posiadaczy konsoli oddano kilkudziesięciu najsłynniejszych zawodników. Przygotowany przez Electronic Arts tytuł wniósł szereg nowości do gatunku, starając się wyróżnić na tle konkurencji.

PS1

WWE SmackDown! Shut Your Mouth
WWE SmackDown! Shut Your Mouth

Sportowe 31 października 2002

Kolejna gra podejmująca tematykę wrestlingu. Do wyboru kilkudziesięciu zróżnicowanych zawodników, istnieje również możliwość stworzenia własnej postaci. Shut Your Mouth posiada rozbudowany singleplayer oraz multiplayer dla 6 osób.

PS2

WWE SmackDown! vs. Raw
WWE SmackDown! vs. Raw

Sportowe 2 listopada 2004

Sportowa bijatyka WWE SmackDown! vs. Raw stanowi połączenie najlepszych elementów dwóch odrębnych serii firmy THQ. W rezultacie w nowej edycji wprowadzono szereg nowych rozwiązań. Główną nowością jest możliwość prowadzenia pojedynków przez Internet.

PS2

Total Extreme Wrestling 2008
Total Extreme Wrestling 2008

Strategiczne 7 czerwca 2008

Total Extreme Wrestling 2008 to czwarta część cyklu menedżerów sportowych koncentrujących się wokół tematyki wrestlingu. Gra wyprodukowana została przez ekipę deweloperską studia Grey Dog Software pod wodzą Adama Rylanda, twórcy serii Extreme Warfare Revenge. Gracz przejmuje obowiązki profesjonalnego promotora i stara się zaistnieć w świecie amerykańskich zapasów.

PC

Wrestling Spirit: Rookie To Legend
Wrestling Spirit: Rookie To Legend

RPG 30 listopada 2004

Wrestling Spirit: Rookie To Legend to gra RPG z elementami menedżera sportowego, wyprodukowana przez Adama Rylanda i wydana staraniem firmy Grey Dog Software. Gracz wciela się w rolę profesjonalnego wrestlera, a jego zadaniem jest nie tylko walka na ringu, ale także rozwijanie posiadanych umiejętności, negocjowanie kontraktów z federacjami zapaśniczymi oraz prowadzenie satysfakcjonującego życia rodzinnego.

PC

Will Fight for Food
Will Fight for Food

RPG 13 kwietnia 2012

Will Fight for Food to nieszablonowe połączenie gry cRPG oraz tzw. chodzonej bijatyki. Gracz wciela się w rolę Jareda, byłego zapaśnika, który po klęsce w turnieju próbuje znaleźć swoje miejsce w mieście, gdzie liczą się tylko zwycięzcy. Tytuł wyprodukowany został przez niezależne studio Pyrodactyl.

PC

Wrestling Spirit 2
Wrestling Spirit 2

RPG 29 czerwca 2006

Wrestling Spirit 2 to kontynuacja wydanej w 2004 roku gry Adama Rylanda – Wrestling Spirit: Rookie to Legend. Podobnie jak w pierwowzorze, gracze kierują poczynaniami profesjonalnego wrestlera, który na zapaśniczym ringu próbuje zdobyć sławę i bogactwo. Twórcy sequela zadbali m.in. o większą liczbę dostępnych ciosów i chwytów, a także nowe tryby zabawy.

PC

WWF SmackDown! 2: Know Your Role
WWF SmackDown! 2: Know Your Role

Sportowe 21 listopada 2000

Druga odsłona popularnej serii gier bazujących na licencji federacji wrestlingowej WWF. Produkcja oferuje bogatą zawartość dla fanów dyscypliny – kilkudziesięciu zawodników do wyboru, szereg różnego rodzaju trybów, rozbudowany moduł sezonu oraz oferujący duże możliwości edytor postaci.

PS1

WWF in Your House
WWF in Your House

Sportowe 31 października 1996

Wykorzystująca licencję amerykańskiej federacji wrestlingowej WWF gra sportowa. Tytuł nie stara się realistycznie odwzorowywać realiów dyscypliny. Stanowi mocno inspirowaną pierwszymi częściami Mortal Kombat luźną wariację na temat walk na ringach.

PS1

WWE SuperCard
WWE SuperCard

Sportowe 12 sierpnia 2014

Gra sportowo-karciana wyprodukowana na licencji federacji WWE. Podczas zabawy kolekcjonujemy karty z wrestlerami, które następnie wykorzystujemy do walki w rozmaitych trybach. Produkcja udostępniana jest za darmo w modelu biznesowym free-to-play.

ANDiOS

Hulk Hogan's Main Event
Hulk Hogan's Main Event

Sportowe 11 października 2011

Gra sportowa skierowana do miłośników wrestlingu. Sygnowana jest imieniem samego Hulka Hogana, jednego z najsłynniejszych przedstawicieli tego sportu.

X360