Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS4
Okładka Fire Pro Wrestling World (PC)

Fire Pro Wrestling World

Kolejna odsłona serii bijatyk popularnej w Japonii. Na tle innych tytułów o tematyce wrestlingu, Fire Pro Wrestling World wyróżniają oryginalne mechanizmy rozgrywki.

Sportowe | wrestling | 2D | podzielony/wspólny ekran

Okładka Fire Pro Wrestling World (PC)

data premiery gry:

18gru2017

PC

28sie2018

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fire Pro Wrestling World jest kolejną odsłoną cyklu bijatyk, które święcą triumfy popularności przede wszystkim w Japonii. Produkcja trafiła między innymi na platformę PS4 i PC, a za jej stworzenie odpowiada studio Spike Chunsoft.

Mechanika

Na tle innych tytułów podejmujących tematykę wrestlingu, Fire Pro Wrestling World wyróżniają oryginalne mechanizmy, jakimi rządzi się rozgrywka. Akcja prezentowana jest bowiem w widoku izometrycznym, a niemal każdy element gry można dostosować do indywidualnych preferencji. Tyczy się to przede wszystkim wrestlerów biorących udział w pojedynkach – na starcie otrzymujemy do dyspozycji 30 zawodników, jednak bez przeszkód możemy powołać do życia własnych, decydując przy tym nie tylko o ich wyglądzie, lecz także o preferowanych przez nich atakach (których otrzymujemy do dyspozycji ponad 2000), a nawet o skryptach odpowiadających za ich zachowanie. Ponadto personalizacji podlegają również sędzia czuwający nad przebiegiem starcia oraz poszczególne areny – ring możemy choćby wzbogacić o wybrane przez siebie reklamy. Same starcia natomiast rządzą się własnymi prawami – oprócz klasycznych pojedynków, możemy wziąć udział w kilkuosobowych zmaganiach, a w niektórych przypadkach pole walki odgradzają od publiczności elektryczne zasieki, a nawet miny.

Tryby gry

Cechą charakterystyczną Fire Pro Wrestling World na platformie PS4 i PC jest szeroka gama dostępnych wariantów rozgrywki. Bawić się można zarówno w pojedynkę (i na przykład brać udział w pojedynczych starciach, czy choćby w całych turniejach), jak i w towarzystwie maksymalnie czterech graczy. Po raz pierwszy w historii serii możliwa jest sieciowa rywalizacja.

Kwestie techniczne

Pod względem jakości oprawy graficznej Fire Pro Wrestling World nie odbiega od standardu wyznaczonego przez poprzednie części serii. Akcja nadal toczy się w dwuwymiarowym środowisku, a całość utrzymano w charakterystycznej, kreskówkowej stylistyce. Nie zmienia to jednak faktu, że animacje ruchów walczących ze sobą wrestlerów potrafią zachwycić szczegółowością.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Fire Pro Wrestling World

Klasyfikacja PEGI Fire Pro Wrestling World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fire Pro Wrestling World

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7
PC
PS4