Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS4
Okładka Fire Pro Wrestling World (PC)
OkładkaFire Pro Wrestling World (PC)

Fire Pro Wrestling World

Kolejna odsłona serii bijatyk popularnej w Japonii. Na tle innych tytułów o tematyce wrestlingu, Fire Pro Wrestling World wyróżniają oryginalne mechanizmy rozgrywki.

Sportowe | wrestling | 2D | podzielony/wspólny ekran | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Fire Pro Wrestling World Premiera

18gru2017

PC

28sie2018

PS4

Gry podobne do Fire Pro Wrestling World

AEW: Fight Forever

WWE 2K22

WWE 2K23

Fire Pro Wrestling World jest kolejną odsłoną cyklu bijatyk, które święcą triumfy popularności przede wszystkim w Japonii. Produkcja trafiła między innymi na platformę PS4 i PC, a za jej stworzenie odpowiada studio Spike Chunsoft.

Mechanika

Na tle innych tytułów podejmujących tematykę wrestlingu, Fire Pro Wrestling World wyróżniają oryginalne mechanizmy, jakimi rządzi się rozgrywka. Akcja prezentowana jest bowiem w widoku izometrycznym, a niemal każdy element gry można dostosować do indywidualnych preferencji. Tyczy się to przede wszystkim wrestlerów biorących udział w pojedynkach – na starcie otrzymujemy do dyspozycji 30 zawodników, jednak bez przeszkód możemy powołać do życia własnych, decydując przy tym nie tylko o ich wyglądzie, lecz także o preferowanych przez nich atakach (których otrzymujemy do dyspozycji ponad 2000), a nawet o skryptach odpowiadających za ich zachowanie. Ponadto personalizacji podlegają również sędzia czuwający nad przebiegiem starcia oraz poszczególne areny – ring możemy choćby wzbogacić o wybrane przez siebie reklamy. Same starcia natomiast rządzą się własnymi prawami – oprócz klasycznych pojedynków, możemy wziąć udział w kilkuosobowych zmaganiach, a w niektórych przypadkach pole walki odgradzają od publiczności elektryczne zasieki, a nawet miny.

Tryby gry

Cechą charakterystyczną Fire Pro Wrestling World na platformie PS4 i PC jest szeroka gama dostępnych wariantów rozgrywki. Bawić się można zarówno w pojedynkę (i na przykład brać udział w pojedynczych starciach, czy choćby w całych turniejach), jak i w towarzystwie maksymalnie czterech graczy. Po raz pierwszy w historii serii możliwa jest sieciowa rywalizacja.

Kwestie techniczne

Pod względem jakości oprawy graficznej Fire Pro Wrestling World nie odbiega od standardu wyznaczonego przez poprzednie części serii. Akcja nadal toczy się w dwuwymiarowym środowisku, a całość utrzymano w charakterystycznej, kreskówkowej stylistyce. Nie zmienia to jednak faktu, że animacje ruchów walczących ze sobą wrestlerów potrafią zachwycić szczegółowością.

Ostatnia modyfikacja 6 marca 2017

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Fire Pro Wrestling World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Fire Pro Wrestling World Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7
PC
PS4