Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Will Fight for Food (PC)
OkładkaWill Fight for Food (PC)

Will Fight for Food PC

Will Fight for Food to nieszablonowe połączenie gry cRPG oraz tzw. chodzonej bijatyki. Gracz wciela się w rolę Jareda, byłego zapaśnika, który po klęsce w turnieju próbuje znaleźć swoje miejsce w mieście, gdzie liczą się tylko zwycięzcy.

RPG | wrestling | 2D | beat 'em up | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Will Fight for Food Premiera PC

13kwietnia2012

producent: Pyrodactyl wydawca: Pyrodactyl

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Will Fight for Food

WWE Raw

WWF Wrestlemania: The Arcade Game

Foul Play

Will Fight for Food to druga, po A.Typical RPG, gra w dorobku twórczym niezależnego studia Pyrodactyl. Deweloperzy pod kierunkiem Arvinda Raji Yadava, autora kilku popularnych modów do Half-Life 2, ponownie pokusili się o nieszablonową produkcję z gatunku cRPG.

Głównym bohaterem gry jest Jared, niegdyś znakomity zapaśnik walczący dla federacji WFF. Jego kariera legła w gruzach z chwilą, gdy poniósł porażkę w najważniejszym turnieju. Zepchnięty na margines życia protagonista próbuje znaleźć swoje miejsce w mieście, w którym nad wszystkim góruje widmo wrestlingu.

Rozgrywka w Will Fight for Food to niekonwencjonalny miks elementów cRPG oraz chodzonej bijatyki. Eksplorując sporych obszarów miasto bohater napotyka wiele postaci niezależnych, wykonuje zlecane zadania i toczy pojedynki. Duża swoboda działań pozwala samemu decydować m.in. o wyborze przyjaciół i wrogów w grze.

Ważną częścią mechaniki gry są walki toczone na zasadzie chodzonej bijatyki. Twórcy pokusili się także o kilka innowacyjnych rozwiązań, jak chociażby złożony mechanizm rozmów z NPC-ami, w których skuteczność przekonywania do swoich racji zależy nie tylko od kwestii dialogowej, ale również sposobu intonacji, mowy ciała oraz właściwego rozpoznania nastawienia rozmówcy.

Will Fight for Food zwraca uwagę prostą, choć estetycznie wykonaną oprawą wizualną. Dwuwymiarowa grafika w grze utrzymana jest w komiksowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Will Fight for Food: Odpowiednia dla każdego wieku.

Will Fight for Food Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 1 GB RAM
  • 150 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7