Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

JRPG - Gry Nintendo Wii

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce jRPG na platformę Nintendo Wii ułożone według popularności.

Wii
jRPG
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG34
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Xenoblade Chronicles
Xenoblade Chronicles

RPG 10 czerwca 2010

Opracowana przez studio Monolit Software pod wodzą Tetsuyi Takahashiego gra jRPG, stanowiąca próbę przywrócenia temu popularnemu gatunkowi świetności z czasów najlepszych odsłon cyklu Final Fantasy. Akcja gry Xenoblade Chronicles rozgrywa się w dosyć oryginalnym uniwersum, umiejscowionym na ciałach dwóch bogów, którzy niegdyś walczyli ze sobą w bitwie. Jedno z nich zamieszkiwane jest przez ludzi, zaś nad drugim kontrolę przejęły istoty mechaniczne, przygotowujące się do ataku na przeciwnika.

The Legend of Zelda: Skyward Sword
The Legend of Zelda: Skyward Sword

RPG 18 listopada 2011

Osadzona w realiach fantasy przygodowa gra akcji z elementami RPG, będąca drugą odsłoną klasycznego cyklu The Legend of Zelda, jaka trafiła w ręce użytkowników konsol Wii. W Skyward Sword wcielamy się w znaną fanom cyklu postać Linka, który pewnego dnia znajduje tytułowy miecz, będący potężną bronią z zaklętą w jego wnętrzu uduchowioną postacią.

Chrono Trigger
Chrono Trigger

RPG 26 kwietnia 2011

Odświeżona wersja klasycznej gry jRPG, wydanej pierwotnie w wersji na konsolę SNES. Konwersja przygotowana została przez ekipę deweloperską firmy Square Enix. Gracze kierują poczynaniami chłopca o imieniu Crono, który przemierza fantastyczne krainy w poszukiwaniu zaginionej ukochanej.

The Last Story
The Last Story

RPG 10 października 2010

The Last Story to wyprodukowana przez studio deweloperskie Mistwalker gra z gatunku jRPG. Gracz kieruje poczynaniami grupy najemnych wojowników, których ambicją jest wstąpienie w szeregi rycerzy władcy Arganan. Droga ku temu wiedzie przez wypełnianie niebezpiecznych misji i stopniowe zdobywanie uznania w oczach elity mieszkańców miasta Ruri.

Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors
Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors

RPG 12 lipca 2007

Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors to kolejna pozycja w kultowym cyklu japońskich gier typu cRPG, zapoczątkowanym w 1986 r. i znanym również pod nazwą Dragon Warrior. Niniejsza produkcja została zaadresowana wyłącznie do posiadaczy konsoli Wii.

Final Fantasy IV: The After Years
Final Fantasy IV: The After Years

RPG 1 czerwca 2009

Final Fantasy IV: The After Years to kontynuacja gry Final Fantasy IV, wydana uprzednio na telefony komórkowe. Tytuł opowiada o przygodach Ceodore’a, który jest synem pary znanej z poprzedniczki.

Arc Rise Fantasia
Arc Rise Fantasia

RPG 4 czerwca 2009

Prawdziwa japońska gra RPG z epicką fabułą i wyraźnie zarysowanymi postaciami. Oferuje bardzo ładną grafikę i widowiskowe walki rozgrywane w systemie turowym.

Rune Factory: Tides of Destiny
Rune Factory: Tides of Destiny

RPG 24 lutego 2011

Rune Factory: Tides of Destiny to japońska gra RPG, w której razem z parą głównych bohaterów przemierzymy nieznany im świat i zwalczymy ciążącą na nich klątwę.

Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a Darklord
Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a Darklord

RPG 17 lipca 2009

Kolejna odsłona serii Crystal Chronicles. Tym razem wcielamy się w postać negatywną, która musi obronić swoją mroczną wieżę przed hordami śmiałków i podróżników.

Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers
Final Fantasy Crystal Chronicles: The Crystal Bearers

RPG 12 listopada 2009

Kolejna odsłona japońskiego RPG akcji z cyklu Final Fantasy. Wcielamy się w fantastycznych bohaterów, przemierzających krainę pełną przygód i potworów. Nowością w grze jest m. in. system telekinezy, który nie raz wyciągnie nas z opresji. W grze brakuje rozwiniętego systemu postaci, ale tytuł nadrabia to urzekającym klimatem.

Dragon Quest III: The Seeds of Salvation
Dragon Quest III: The Seeds of Salvation

RPG 15 września 2011

Odświeżona wersja popularnej gry jRPG z 1988 roku. Dragon Quest III: The Seeds of Salvation oferuje potężny świat, w większości o otwartej strukturze, turowy system walki oraz rozbudowany system klas.

Valhalla Knights: Eldar Saga
Valhalla Knights: Eldar Saga

RPG 29 września 2009

Valhalla Knights: Eldar Saga stanowi kontynuację przygód przedstawionych w dwóch poprzednich częściach cyklu. Gracz ponownie musi stawić czoła niebezpieczeństwom zagrażającym pokojowi świata Eldar.

Dragon Quest Wii Collection
Dragon Quest Wii Collection

RPG 30 września 2011

Zestaw klasycznych gier RPG z cyklu Dragon Quest w oryginalnej oprawie audiowizualnej. Do naszej dyspozycji zostają oddane pierwsze trzy części gry z konsoli NES, a także dwie konwersje z Super Nintendo. Podróżując po świecie fantastycznych stworów stajemy naprzeciw różnym wrogom, a także wykonujemy wiele rozmaitych zadań o rozbudowanym tle fabularnym.

Final Fantasy Fables: Chocobo's Dungeon
Final Fantasy Fables: Chocobo's Dungeon

RPG 8 lipca 2008

Gra z gatunku jRPG, w której duży nacisk położono na ukazanie tytułowych Chocobo, czyli obdarzonych magicznymi mocami przerośniętych ptaków. Eksplorujemy świat gry, rozwiązujemy questy i pokonujemy potwory.

Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a King
Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a King

RPG 12 maja 2008

Gra stanowiąca połączenie japońskiego RPG-a oraz strategii ekonomicznej. Wcielamy się w postać króla Leo, dążąc do odbudowania utraconego wcześniej królestwa.

Baroque
Baroque

RPG 8 kwietnia 2008

Baroque to utrzymana w klimatach mangi gra cRPG z elementami akcji. Warto nadmienić, że ta pozycja jest tak naprawdę remakiem gry z konsoli Sega Saturn. Akcja zaczyna się w roku 2032, kiedy to świat został zrujnowany przez kataklizm nazwany Blaze. Aby przetrwać, ludzie uciekają we własne światy iluzji.

Harvest Moon Heroes
Harvest Moon Heroes

RPG 4 listopada 2007

Harvest Moon Heroes to kolejna (a pierwsza na Wii) część „symulatora rolnika”, jak zwykło określać się serię tworzoną przez Marvelous Interactive. Wcielamy się w niej w początkującego farmera (do wyboru: chłopiec lub dziewczynka) i dostajemy swój kawałek ziemi, który trzeba zagospodarować.

Fragile Dreams: Farewell Ruins of the Moon
Fragile Dreams: Farewell Ruins of the Moon

RPG 22 stycznia 2009

Fragile: Farewell Ruins of the Moon jest wydaną przez Namco-Bandai produkcją z gatunku gier fabularnych. Tytuł ten stworzony został w doświadczonym studiu Tri-crescendo, znanym m.in. dzięki dwóm częściom Valkyrie Profile oraz „szopenowskiemu” Eternal Sonata. Podobnie, jak poprzednie produkcje tego developera, Fragile to typowy RPG utrzymany w japońskiej konwencji.

Dragon Quest X
Dragon Quest X

RPG 2 sierpnia 2012

Dragon Quest X to kolejna odsłona popularnej serii jRPG osadzonej w klimatach bajkowego fantasy.

Tales of Graces
Tales of Graces

RPG 10 grudnia 2009

Następna odsłona popularnego cyklu japońskich gier RPG. Wcielamy się w młodego bohatera, który musi wypełnić swoje przeznaczenie i zadbać o królestwo.

Dokapon Kingdom
Dokapon Kingdom

RPG 14 października 2008

Dokapon Kingdom to połączenie gry cRPG oraz planszówki. Akcja toczy się w fantastycznym królestwie, które zmaga się z inwazją potworów. Król obiecuje śmiałkom bogactwa i rękę swojej córki – księżniczki Penny, jeśli zdołają uporać się z monstrami. Tytuł wyprodukowany został przez studio Sting.

Harvest Moon: Animal Parade
Harvest Moon: Animal Parade

RPG 30 października 2008

Wcielamy się w postać farmera, troszcząc się o prawidłowe funkcjonowanie prowadzonego gospodarstwa. W omawianej edycji dużo czasu spędzamy na zabawach z zamieszkującymi farmę zwierzakami.

Shiren the Wanderer
Shiren the Wanderer

RPG 5 czerwca 2008

Przedstawiciel gatunku tzw. dungeon crawlerów. Przemierzamy podziemia, staczamy liczne walki z potworami, kolekcjonujemy elementy ekwipunku i awansujemy na wyższe poziomy doświadczenia.

Opoona
Opoona

RPG 25 marca 2008

Opoona to niezwykle osobliwa japońska gra z gatunku cRPG, zadedykowana posiadaczom konsoli Wii. Istotną kwestią jest, że głównym elementem niniejszej produkcji uczyniono ciągłe nawiązywanie znajomości i umacnianie już zawartych oraz zdobywanie kwalifikacji w sferze zawodowej.