Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWii
Okładka Harvest Moon: Animal Parade (Wii)
OkładkaHarvest Moon: Animal Parade (Wii)

Harvest Moon: Animal Parade Wii

Wcielamy się w postać farmera, troszcząc się o prawidłowe funkcjonowanie prowadzonego gospodarstwa. W omawianej edycji dużo czasu spędzamy na zabawach z zamieszkującymi farmę zwierzakami.

RPG | ekonomiczne | rolnicze | symulator życia | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harvest Moon: Animal Parade Premiera Wii

30października2008

producent: Marvelous Interactive wydawca: Natsume Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Animal Parade to kolejny już przedstawiciel serii Harvest Moon, cieszącej się największą popularnością wśród graczy zamieszkujących Japonię. Opisywaną odsłonę cyklu opracowano wyłącznie z myślą o użytkownikach konsoli Wii.

Omawiana produkcja przenosi nas do baśniowej krainy, która przeżywa aktualnie spory kryzys. Święte drzewo Królowej Zbiorów stopniowo traci swoją moc, co powoduje, że okoliczne zwierzęta zaczynają opuszczać życiodajną niegdyś krainę. Jedyną osobą, która moża uratować magiczny świat przed wyniszczeniem poprzez wyleczenie drzewa, jest Król Zbiorów. W trakcie zabawy wcielamy się w postać farmera, pomagając chochlikom w przyzwaniu tej obdarzonej wielką mocą postaci.

Właściwa rozgrywka rozpoczyna się w zbliżony sposób do innych gier z serii Harvest Moon. Po wybraniu głównego bohatera za darmo otrzymujemy kawałek ziemi, który musimy jakoś zagospodarować. Użyźniamy więc glebę, rozsiewamy nasiona, zbieramy uprawy czy zajmujemy się hodowlą obecnych w gospodarstwie zwierząt. W miarę postępów w rozgrywce pozyskujemy coraz więcej zasobów, dzięki czemu jesteśmy w stanie sukcesywnie rozszerzać swą działalność. W wolnych chwilach odwiedzamy zaś pobliską osadę, wchodząc w interakcje z przyjaźnie nastawionymi jej mieszkańcami.

W Animal Parade producent szczególnie duży nacisk położył na możliwość wchodzenia w interakcje z egzotycznymi gatunkami zwierząt, między innymi żyrafami, lwami, hipopotamami, misiami panda, małpkami czy pingwinami. Ze zwierzakami możemy wybierać się na wspólne przejażdżki, opiekować się nimi czy uczyć je wykonywania sztuczek.

Sporą atrakcją gry jest opcja wykonywania zdjęć farmy, członków swojej wirtualnej rodziny czy wioski. Pracami tymi możemy się następnie podzielić z innymi graczami z wykorzystaniem usługi WiiConnect24. Oprawa wizualna Animal Parade wypada na podobnym poziomie do swoich poprzedników. Na ekranie obserwujemy więc zabawnie wykonane postaci, utrzymane w mangowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Harvest Moon: Animal Parade: Odpowiednia dla każdego wieku.