Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Volkswagen GTI Racing (PC)

GTI Racing PC

Volkswagen GTI Racing

Druga po Xpand Rally produkcja rodzimego studia developerskiego Techland Software, poświęcona samochodom. Jednak w odróżnieniu od Xpand Rally, w którym mięliśmy do czynienia z wymyślonymi markami i modelami samochodów, ten produkt posiada oficjalną licencję koncernu Volkswagen.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Volkswagen GTI Racing (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10marca2006

10marca2006

pudełko PL

GTI Racing to druga po Xpand Rally produkcja rodzimego studia developerskiego Techland Software, poświęcona samochodom. Jednak w odróżnieniu od Xpand Rally, w którym mięliśmy do czynienia z wymyślonymi markami i modelami samochodów, ten produkt posiada oficjalną licencję koncernu Volkswagen, a co za tym idzie znajdziemy w nim autentyczne pojazdy tej marki. Łącznie możemy prowadzić ponad 15 modeli samochodów z pięciu serii VW, w tym klasycznego Volkswagena GTI z 1975 roku, Golfa V GTI z roku 2004, Volkswagena New Beatle, Sambę czy kilka pojazdów koncepcyjnych. Ponadto autorzy gry oddali w nasze ręce bogaty asortyment wszelakiego rodzaju opcji tuningowych oraz części, które można wykorzystać do zmiany wyglądu i parametrów prowadzonej maszyny.

Za wizualizację zmagań jak i za odwzorowanie oddziaływań fizycznych odpowiada poprawiony silnik znany z Xpand Rally (zmodyfikowany Chrome Engine). Gwarantuje on dopracowaną, fotorealistyczną grafikę oraz spory realizm rozgrywki. W GTI Racing nie zabrakło również modułu zniszczeń pojazdów oraz zaawansowanych procedur A.I. komputerowych oponentów.

Tytuł ten oferuje zarówno możliwość gry jednoosobowej w kilku równych trybach, m.in.: kariera, standardowy rajd, time attack, wyścigi na 0,5 mili, last man standing, follow the leader, baja czy survival; jak i wieloosobowej, do ośmiu osób równocześnie za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu. Natomiast dla tych którym znudzą się podstawowe trasy przygotowano specjalny edytor.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 1110 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.7 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI GTI Racing

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
GTI Racing - recenzja gry
GTI Racing - recenzja gry

Recenzja 19 kwietnia 2006, 11:36

Tryby gry – bardzo ważny element, bo potrafi skutecznie wydłużyć czas życia gry i zachęcić gracza do kontynuowania zabawy. Nie tym razem. W GTI Racing znajduje się kilka trybów, w których możemy się ścigać (m.in. Drift, Drag, Baja). Pierwszym, którego dane mi było spróbować, był drift, czyli „zabawa” znana m.in. z NFS: Underground, polegająca na jeździe maksymalnie długim ślizgiem. Im ślizg jest dłuższy (i bardziej efektowny), tym więcej dostajemy punktów. Wygrywa ten, kto tych punktów ma najwięcej, a nie kto dotrze do mety pierwszy. Niestety to, co zastaniemy w GTI Racing to nieudolna imitacja driftu z NFS: Underground. Czy wszyscy Ci panowie, którzy z taką dumą prezentują swoje imiona i nazwiska w głównej części ekranu gry i podają się za twórców, nie zadali sobie trudu, aby porównać to z konkurencyjną grą, która ma grubo ponad 2 lata, i jakoś się do tego odnieść? Driftowanie w GTI Racing przypomina niekontrolowane ślizganie się kartonem po lodzie. Samochód zachowuje się irracjonalnie i zupełnie nieprzewidywalnie, przez co cała dyscyplina to jeden wielki przypadek. Samochody nie dają poczucia jakiejkolwiek kontroli, ich przyczepność została radykalnie zmniejszona względem tego, z czym się stykamy w innych trybach gry, przez co gracz najzwyczajniej w świecie głupieje. Fakt, że dane auto ma napęd na przód, tył czy wszystkie koła, nie ma żadnego znaczenia, bo i tak wszystkie samochody zachowują się prawie identycznie. Nie lepiej jest też z pozostałymi trybami – w zasadzie są to kopie tego, co znamy z innych gier, a jedynie wykonanie jest gorsze.