Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONEXSXPS5
Okładka Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy (PC)
OkładkaTomb Raider: Definitive Survivor Trilogy (PC)

Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy

Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy to kompilacja wszystkich trzech gier o początkach Lary Croft (Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider, Shadow of the Tomb Raider) wydawnictwa Square Enix. Trylogia stanowi zarówno prequel, jak i reboot serii o perypetiach pani archeolog.

Akcji | TPP | pakiet | TPS | strzelanki | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy Premiera

18mar2021

PS4 XONE XSX PS5

30gru2021

PC

Gry podobne do Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy

Shadow of the Tomb Raider

Uncharted 4: Kres złodzieja

Indiana Jones

Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy to kompilacja gier opowiadających o pierwszych przygodach głównej bohaterki serii, Lary Croft. W jej skład wchodzą tytuły Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider i Shadow of the Tomb Raider, oraz wszystkie wydane do nich DLC. Za trylogię odpowiadają studia Eidos Montreal i Crystal Dynamics.

Fabuła

Historia zawarta w grach ukazuje początek kariery Lary Croft - jej pierwsze odkrycia oraz pierwsze próby ratowania świata. Młodą panią archeolog pokierujemy na wyspie Yamatai położonej u wybrzeży Japonii, w syberyjskiej tundrze oraz peruwiańskiej dżungli. Zwiedzimy pradawne grobowce, świątynie oraz ruiny starożytnych miast. Podczas przygody Lara musi stawić czoła zakonowi Trójcy, czyli tajemniczej organizacji poszukującej starożytnych artefaktów by wykorzystać je do niecnych celów.

Mechanika

Tytuły zawarte w trylogii nie różnią się zbytnio od siebie mechaniką. Są to strzelanki z widokiem TPP, kładące nacisk na skradanie się. Lara może eliminować wrogów bronią białą, palną, łukiem albo zastawianymi pułapkami. Znaczną część rozgrywki stanowi zbieranie zasobów, takich jak rośliny, drewno, skóry zwierzęce. Możemy wykorzystywać je do ulepszania broni lub tworzenia przydatnych przedmiotów, np. apteczek lub koktajli Mołotowa. Za zabijanie przeciwników otrzymujemy doświadczenie, za które możemy kupować nowe umiejętności.

Pomiędzy potyczkami będziemy eksplorować przemierzane przez nas lokacje i szukać skarbów. Zazwyczaj wiąże się to ze wspinaczką, skakaniem nad przepaściami oraz bujaniu się za pomocą kotwiczki. Badając grobowce musimy uważać na pułapki, zabezpieczające ukryte kosztowności przed intruzami.

Tryby gry

Każdy tytuł zawiera trwającą kilkanaście godzin kampanię dla pojedynczego gracza. W kompilacji zawarte są także tryby multiplayer, pozwalające na kooperację dwóch graczy albo na rywalizację między ośmioma graczami.

Kwestie techniczne

Trylogia wciąż może pochwalić się imponującą oprawą graficzną, obsługującą rozdzielczość 4K Ultra HD. Wciąż dostępna jest pełna polska wersja językowa, z Karoliną Gorczycą w roli Lary. Kompilacja jest dostępna także na konsolach nowej generacji choć nie posiada znaczących, next-genowych usprawnień.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Klasyfikacja PEGI Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-3220 3.3 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7770 lub lepsza
  • Windows 7 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Core i7-4770K 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
  • 16 GB RAM
  • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 480 lub lepsza
  • Windows 10 64-bit
PS4
XONE
XSX
PS5
PC