Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPS4PC
Okładka Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure (PC)
OkładkaTiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure (PC)

Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure

Samodzielna wersja czwartego DLC do gry Borderlands 2. W Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure trafiamy do fantastycznej krainy i bierzemy udział w zwariowanej przygodzie, eliminując zastępy wrogów i zdobywając coraz lepsze wyposażenie.

Akcji | FPP | fantasy | FPS | elementy RPG | humorystyczne | sieciowe | na 2 osoby | kooperacja | strzelanki | podzielony/wspólny ekran | Role-playing shooter | looter shooter

Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure Premiera

9lis2021

PC PS4 XONE

Gry podobne do Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure

Shadow Warrior 2

Immortal Redneck

Ziggurat 2

Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure to samodzielna wersja wydanego w 2013 roku dodatku do gry Borderlands 2, zatytułowanego Tiny Tina's Assault on Dragon Keep. Ów zwariowany looter shooter stanowi prequel gry Tiny Tina’s Wonderlands i jest owocem współpracy autorów pierwowzoru – studia Gearbox Software – oraz zespołu Stray Kite Studios, a jego wydaniem zajęła się firma 2K Games.

Fabuła

Akcję gry Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure osadzono w fantastycznej krainie, wykreowanej przez niezrównoważoną Tiny Tinę, na potrzeby sesji RPG, którą rozgrywa z przyjaciółmi. Po porwaniu królowej, jej włości znalazły się w wielkim niebezpieczeństwie, a czoła zagrożeniu mogą stawić jedynie dzielni Vault Hunterzy.

Mistrzyni gry snuje swoją opowieść w chaotyczny sposób i często zmienia jej przebieg, modyfikuje nazwy postaci oraz atrybuty napotykanych nieprzyjaciół, a nawet całkowicie przebudowuje odwiedzane przez nas lokacje. Wszystko to dzieje się na naszych oczach, a nam nie pozostaje nic innego, jak przystać na jej zachcianki i mierzyć się z wymyślonymi przez nią wyzwaniami.

Mechanika

Rozgrywka w Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure została oparta na schemacie wypracowanym na potrzeby gry Borderlands 2. Przed rozpoczęciem zabawy wybieramy jedną z sześciu postaci, które zróżnicowano pod kątem profesji oraz preferowanego uzbrojenia. Dalej nie pozostaje nam nic innego, jak rozpocząć właściwe zmagania, podczas których akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP).

Przygoda wiedzie nas przez ponure lasy, przyprawiające o dreszcze podziemia oraz wielkie fortece. Przemierzając kolejne lokacje, realizujemy zadania popychające do przodu fabułę i wykonujemy różnorodne misje poboczne, a także bierzemy udział w niezliczonych starciach z przeciwnikami. Szkielety, opancerzone potwory oraz wielkie bestie eliminujemy, robiąc użytek z szerokiego wachlarza broni palnej, granatów o magicznych właściwościach, rozmaitych gadżetów oraz z różnorodnych umiejętności bojowych.

W miarę postępów zdobywamy coraz lepsze wyposażenie. Nowy ekwipunek kupujemy, zabieramy pokonanym nieprzyjaciołom bądź znajdujemy w skrzyniach (przy tych ostatnich należy uważać, bo od czasu do czasu napotykamy tu udające je mimiki). Ponadto z czasem rozwijamy bohaterów i odblokowujemy nowe zdolności lub ulepszamy już posiadane, co pozwala nam stawiać czoła coraz większym wyzwaniom.

Tryby gry

W Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure można grać zarówno w pojedynkę, jak i w trybie współpracy.

Kwestie techniczne

Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure posiada oprawę graficzną wykonaną w technice cel-shading, która nie doczekała się większych zmian w porównaniu z pierwowzorem.

Ostatnia modyfikacja 11 listopada 2021

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure cena w dniu premiery: 45,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Tiny Tina's Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-530 2.93 GHz / AMD Phenom II X4 805 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 / Radeon HD 7970 lub lepsza
  • 15 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
PS4
XONE