Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchXSXXONEPS5
Okładka The Thing: Remastered (PS4)
OkładkaThe Thing: Remastered (PS4)

The Thing: Remastered

Zremasterowana wersja survival horroru z 2002 roku, opartego na licencji kultowego filmu grozy. The Thing: Remastered, za którego opracowaniem stoi zasłużony zespół Nightdive Studios, wyróżnia się na tle pierwowzoru głównie za sprawą znacznie odświeżonej grafiki.

Akcji | TPP | survival horror | filmy | reedycje/remastery/remaki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Thing: Remastered Premiera

producent: Nightdive Studios wydawca: Nightdive Studios

Gry podobne do The Thing: Remastered

Resident Evil 2

The Callisto Protocol

Ghosthunter

The Thing: Remastered jest zremasterowaną wersją utrzymanej w konwencji survival horroru strzelanki pod tytułem The Thing, wydanej w 2002 roku. Podobnie jak pierwowzór, opisywana produkcja została oparta na licencji kultowego filmu pod tym samym tytułem.

Za opracowaniem tej pozycji stoi wyspecjalizowany w odświeżaniu klasyki zespół Nightdive Studios, w którego portfolio można znaleźć między innymi takie projekty, jak System Shock, Turok Remastered czy Killing Time: Resurrected.

Fabuła

Podobnie jak miało to miejsce w oryginale, The Thing: Remastered stanowi kontynuację filmowego horroru. W placówce badawczej Outpost 31 na Antarktydzie pojawiła się obca forma życia, zdolna do przyjmowania ludzkiej postaci, która wybiła stacjonujący tam zespół badawczy.

Głównym bohaterem gry jest kapitan J.F. Blake, stojący na czele drużyny ratunkowej Sił Specjalnych Armii Stanów Zjednoczonych. Protagonista i jego przyboczni przybywają na miejsce, by zbadać sprawę i rozwikłać zagadkę śmierci naukowców. Niemniej pobyt w Outpost 31 szybko staje się dla nich istną walką o przetrwanie. Nie dość że na miejscu roi się od maszkar tworzonych przez tajemniczą istotę, to jeszcze w każdej chwili w jedną z nich może zmienić się dowolny członek zespołu Blake’a.

Gameplay

W The Thing: Remastered akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Gra pozwala nam dobrać maksymalnie czworo członków zespołu, którym możemy wydawać proste rozkazy. Reprezentują oni takie profesje, jak żołnierz, medyk oraz inżynier.

Przemierzając Outpost 31, musimy nieustannie mieć się na baczności, gdyż niebezpieczeństwo czyha tu na każdym kroku. Widzialnym zagrożeniem są przeciwnicy, których eliminujemy, robiąc użytek z bogatego arsenału, obejmującego między innymi karabiny maszynowe i materiały wybuchowe, a także bardziej wyrafinowany miotacz ognia. Na naszej drodze stają różnorodni adwersarze, jak skrzeczące, pajęcze głowy, humanoidalni szwendacze oraz gigantyczne, mackowate bestie.

Na tym nie koniec, gdyż mamy tu również do czynienia z mniej namacalnym niebezpieczeństwem. Nasi towarzysze mogą dać się zainfekować, a wówczas ich nowa, mordercza natura przypomni o sobie w najmniej spodziewanym momencie. Choć przed tym zagrożeniem można się uchronić, regularnie badając członków oddziału oraz napotykanych po drodze ocalałych (którzy mogą do nas dołączać), nadużywanie tej możliwości potęguje strach naszych kolegów po fachu, jednocześnie zmniejszając ich zaufanie do nas, co w konsekwencji może doprowadzić ich do buntu lub wręcz paranoi.

Nowy silnik i odświeżona grafika

The Thing: Remastered wykorzystuje autorską technologię KEX Engine studia Nightdive. Pracując nad tym projektem, deweloperzy pochylili się przede wszystkim nad oprawą graficzną. Na tle pierwowzoru tytuł wyróżniają ulepszone modele postaci, tekstury i animacje, a także udoskonalone oświetlenie i efekty cząsteczkowe.

Ostatnia modyfikacja 11 czerwca 2024

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Thing: Remastered: 18+

The Thing: Remastered Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-3570 3.4 GHz / AMD Ryzen 3 1300X 3.5 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 Ti / 1 GB Radeon HD 7750
 • 5 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-6600K 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56
 • 5 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS4
PS5
XONE
XSX
Switch